Cumartesi

20.04.2019 - 08:15 | Son Güncelleme: 20.04.2019-8:15

5. Mercedes -Benz Bahar Rallisi başlıyor

Sitene Ekle

Klasik Otomobil Kulübü’nün geleneksel Bahar Rallisi’nin 5‘incisi bugün Çırağan Palace Kempinski İstanbul’dan başlayacak. Mercedes-Benz Türk’ün ana sponsorluğunda gerçekleşecek ralli  İstanbul’un her iki kıtasını kapsayan 300 km’lik bir parkurda yapılacak. Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019, bu yıl FIVA’nın ilk kez düzenleyeceği CEERT organizasyonunun ilk ayağı olması sebebiyle, yurt dışından da çok sayıda yarışmacıyı ağırlayarak uluslararası bir etkinliğe dönüşecek. 

İstanbul’un Avrupa yakasında başlayacak olan nostalji rüzgarı, araçların İstinye’den özel feribotlarla Çubuklu’ya geçmesiyle Asya Kıtası’na uzanacak. Rallide ilk gün, Riva üzerinden Şile’ye doğru devam eden rotanın tamamlanmasıyla sona erecek. Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019’un ikinci günü ise Şile’den başlayarak Marmara Denizi’ne doğru ilerleyerek Kartal’da son bulacak. Rallinin ödül töreni ve ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balosu’ ise pazartesi Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da düzenlenecek. Ralliyi izlemek ve birbirinden ilginç hikâyeleri olan klasik otomobilleri yakından görmek isteyenler bugün sabah saat 10.00’da Çırağan Palace Kempinski İstanbul önündeki ralli start’ına katılabilir.


Etiketler:
2000 yılında Ağrı Dağı tırmanışında düşerek ölen dağcımız kimdir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.