Dünya
07.08.2015 - 09:49 | Son Güncelleme: 07.08.2015-9:50

ABD'de 2016 başkanlık seçimleri

Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olmayı hedefleyen önde gelen 10 aday adayı, ilk kez televizyonda açık oturumda görüşlerini paylaştı - Lafını esirgemeyen üslubuyla halk arasında ilgi duyulan emlak milyarderi Trump, ilk tartışma programında da adından söz ettirmeyi başardı

Sitene Ekle

ABD'de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde  Cumhuriyetçi Parti'den aday adayları ilk kez televizyonda açık oturumda kozlarını  paylaştı.

     Cumhuriyetçi Parti'nin 17 aday adayından kamuoyu yoklamalarında en  fazla oyu alan 10'u, Fox News televizyonunda ilk kez oturumda görüşlerini  açıkladı.

     Ohio eyaletinin Cleveland kentinde 4 bin 500 kişinin salondan izlediği  programda, anketlerde önde giden emlak milyarderi Donald Trump, Ohio Valisi John  Kasich, Wisconsin Valisi Scott Walker, New Jersey Valisi Chris Christie, eski  Florida Valisi Jeb Bush, eski Arkansas Valisi Mike Huckabee, senatörler Marco  Rubio, Ted Cruz ve Rand Paul ve beyin ve sinir cerrahı Ben Carson sahneyi  paylaştı.

     Programın başında aday adaylarına yöneltilen "Cumhuriyetçi Parti'nin  adaylığını kazanamazsa, kazanan adayı desteklemeyecek ve bağımsız aday olarak  partinin adayına karşı yarışacak olan var mı?" sorusuna milyarder Trump el  kaldıran tek kişi oldu.

     Lafını esirgemeyen üslubuyla halk arasında büyük ilgi duyulan Trump,  "kendisi olmadığı müddetçe" partinin adayını desteklemeyeceğini söyledi. Trump,  bağımsız olarak yarışa katılabileceğini de reddetmeyerek, "Bu kez söz vermiyorum"  dedi.

     Kadınlar hakkındaki geçmişteki saldırgan ifadeleri için de özür  dilemekten kaçınan Trump, "Siyaseten doğru davranmaya çalışmak bu ülkenin büyük  bir sorunu" açıklamasında bulundu.


Etiketler: ABD, emlak, Florida, New Jersey
Bilgi YarışmasıBir parçayı nota adlarını söyleyerek seslendirme işine ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.