Erzurum

Yerel Haber
24 Aralık 2014 - 00:50

"ADAM DEĞİLSİN" HAKARETİNE BİN 500 TL ADLİ PARA CEZASI

IHA

Erzurum’da araç alım satımı ile başlayan tartışmada arkadaşı E.A.’ya cep telefonundan "Adam değilsin, terbiyesiz" yazarak mesaj gönderen A.A., tutuksuz yargılandığı Asliye Ceza Mahkemesinde, "Onur, şeref ve saygınlığını rencide etmek" suçundan Bin 500 TL adli para cezasına çarptırıldı.
Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, özel bir şirkette çalışan E.A. (43), bir süre önce araç satışı yaptığı aracın kapora ücreti konusunda emekli işçi A.A. (52) ile tartıştı. A.A.’nın kullandığı cep telefonuna,"Adam değilsin, terbiyesiz" diyerek hakaret içerikli mesaj gönderdi. A.A.’nın şikayetçi olması üzerine Asliye Ceza Mahkemesinde 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemi dava açıldı.
Karar duruşmasında, otomobil satıcısından şikayetçi olan A.A., "Gönderdiği mesajlar onur kırıcıydı. Kimse kimseye ’adam değilsin’ şeklinde hakaret etmeye hakkı yok. Şikayetçiyim" dedi.
A.A.’dan özür dileyerek pişman olduğunu ifade eden E.A., "Onur, şeref ve saygınlıklarını rencide edecek şekilde" hakaret sözleri kabul ederek günlüğü 20’şer TL’den Bin 500 TL adli para cezasına çarptırıldı.
Mahkeme, E.A.’nın sabıkasız oluşunu dikkate alarak, Denetimli Serbestlik Yasası hükümlerine göre, verilen para cezasını 5 yıl süreyle erteledi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.