TeknolojiRSS
31.03.2014 - 10:36 | Son Güncelleme: 31.03.2014-10:39

Adana seçim sonuçları belli oldu (Adana'da hangi parti kazandı?)

Adana seçim sonuçları belli oldu. Adana'da hangi parti kazandı? 2014 Yerel Seçimlerinde kazananlar belli oldu. Hangi parti lider durumda. Adana oy oranları son durum ne? Adana seçim sonuçlarına göre hangi parti daha çok oy aldı? 2014 yerel seçim sonuçları Türkiye geneli il ve ilçeleri ayrıntılı bilgi Milliyet.com.tr'de Adana seçim sonuçları

Sitene Ekle
Adana seçim sonuçları belli oldu (Adana'da hangi parti kazandı?)
Adana seçim sonuçları belli oldu. Adana'da hangi parti kazandı? 2014 Yerel Seçimlerinde kazananlar belli oldu. Hangi parti lider durumda. Adana oy oranları son durum ne? Adana seçim sonuçlarına göre hangi parti daha çok oy aldı? 2014 yerel seçim sonuçları Türkiye geneli il ve ilçeleri ayrıntılı bilgi Milliyet.com.tr'de Adana  seçim sonuçları
 
 
2014 Yerel Seçim Sonuçları Milliyet.com.tr'de. Türkiye tüm il ve ilçelerinde hangi parti kazandı, hangi parti ne kadar oy aldı hepsine tek tek ulaşabilirsiniz. 2014 Yerel Seçim Sonuçlarınaı iki ajans aracılığıyla milliyet.com.tr'de bulabilirsiniz. Anadolu ve Cihan haber Ajanslarının 2014 Yerel Seçim Sonuçları ayrıntılı ve açıklamalı olarak milliyet.com.tr'de.  
 
Türkiye genelinde hangi parti daha fazla oy topladı? Hangi ilçeler 2014 Yerel Seçimlerinde şaşırtıcı sonuçlar verdi milliyet.com.tr'de detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Seçim yarışı sonuçları ayrıntılı grafikler, video, fotoğraf ve analizler, partilerden sıcak haberler, seçim özel sayfaları, en hızlı haber akışıyla milliyet.com.tr 2014 Seçim Özel sayfasıyla hizmetinizde.
 
 
 
2014 YEREL SEÇİMLERİNDE KAÇ OY KULLANILDI?
 
2011'de 50 milyon olan seçmen sayısı 2014 yerel seçimlerinde toplam 52 milyon 695 bin 832 kişiyi yükseldi. 2014 yerel seçimlerinde mahallelerde 169 bin 213 sandıkta 48 milyon 55 bin 316 seçmen; beldelerde 3 bin 379 sandıkta 820 bin 194 seçmen ve köylerde 21 bin 718  sandıkta 3 milyon 820 bin 321 seçmen oy kullanDI. Ancak bu rakamlara cezaevlerinde kurulacak sandıkların seçmen sayıları dahil edilmemiştir. 
 
 
2014 Yerel seçimlerinde siyasi partiler için propaganda yasağı 29 Mart akşamı başladı. Türkiye genelinde sandıkların açılış ve kapanış saatleri farklılık göstermektedir. Şöyle ki  Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüshane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis illerinde seçmenler saat 07.00 ile 16.00 saatleri arasında oy kullanabildiler. Bunların dışında kalan illerde ise 08.00 ile 17.00 saatleri arasında oy kullandılar.
 
 
2014 Yerel Seçimlerinde Seçmenlerin Kimlik Tespiti Nasıl Yapıldı ?
 
Oy kullanmaya giden seçmenlerin sandık görevlilerine Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; nüfus cüzdanı, resmî daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, avukatlık kimlik belgesi gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden birini ibraz etmeli gerekmektedir. 
 
Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmî bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi sarttır. 
 
Ceza infaz kurumları ve tutukevlerinde tutuklu ya da taksirli suçlardan hükümlü bulunan seçmenlerden yukarıda sayılan kimlik belgeleri bulunmayanlar için cezaevi idaresince verilmiş belge kimlik belgesi yerine geçer (298/87). 
Belediyeler ile köy veya mahalle muhtarlarınca düzenlenip onaylanan kimlik belgeleri seçmenin kimliğinin tespitinde geçerli değildir. 
 
 

Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!

Yorum Yazın
Gönder
İlk olimpiyat oyunları nerede düzenlenmiştir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX