TeknolojiRSS
03.04.2014 - 16:32 | Son Güncelleme: 03.04.2014-16:49

Adana yerel seçim sonuçları - 2014 (Adana'da kim kazandı?)

Merakla beklenen Adana seçim sonuçları burada. Adana yerel seçim sonuçları 2014 kıran kırana mücadeleye sahne oldu. Adana seçim sonuçları en doğru ve hızlı şekilde son haber Milliyet.com.tr'de. Adana'da kim kazandı? Yerel Seçim sonuçları burda. 2014 Adana yerel seçim sonuçları 2014 - Adana'da kim kazandı? Yerel Seçim Adana sonuçları. Adana'da hangi parti 1. oldu. Adana Büyükşehir belediye seçim sonuçları. Adana'da hangi parti kazandı? Ayrıntılar Milliyet.com.tr'de

Sitene Ekle
Adana yerel seçim sonuçları - 2014 (Adana'da kim kazandı?)

Merakla beklenen Adana seçim sonuçları burada. Adana yerel seçim sonuçları 2014 kıran kırana mücadeleye sahne oldu. Adana seçim sonuçları en doğru ve hızlı şekilde son haber Milliyet.com.tr'de. Adana'da kim kazandı?  Yerel Seçim sonuçları burda. 2014 Adana yerel seçim sonuçları 2014 - Adana'da kim kazandı? Yerel Seçim Adana sonuçları. Adana'da hangi parti 1. oldu. Adana Büyükşehir belediye seçim sonuçları. Adana'da hangi parti kazandı? Ayrıntılar Milliyet.com.tr'de

MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi, Konya Milletvekili Faruk Bal, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde Ak Parti'nin tüm oyların yeniden sayılmasına ilişkin taleplerinin ilçe seçim kurullarında reddedildiğini söyleyip, "22 bin civarında oy farkıyla kazanmış olan MHP'nin adayı Sayın Hüseyin Sözlü'nün önüne konulmak istenen takoz kaldırılmıştır" dedi.

 FARUK BAL, Seyhan 3'üncü Seçim Kurulu'nda itirazlar üzerine 114 sandıkta geçersiz oyların tekrar sayılması sonucunda da Ak Parti'ye 64 oy, MHP'ye 60 oy çıktığını belirtti. Bal, Hüseyin Sözlü'nün pazar veya pazartesi günü mazbatasının verilmesine beklediklerini ifade etti.

'İTİRAZLAR SURATLARINA ŞAMAR GİBİ ÇARPTI'

Adana'daki seçimle ilgili Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'yu eleştiren Bal, "Adana'da seçim sulh ve sükunet içinde geçti, ama seçimden sonra fırtınalar koptu. AKP her şeyi hazmeden bir parti ama Adana'daki seçim sonuçlarını bir türlü hazmedemedi. Başta Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, seçimlerin ilk sonuçlarının alındığı andan itibaren bir fişek attı, 'Adana'da iki gün içinde her şey değişebilir' dedi. Arkasından Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, devlet gücünü de arkasına almak suretiyle seçim kurulları üzerinde yoğun bir baskı uyguladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da aynı şekilde akla ziyan iddialar ile Adana bir kamuoyu yaratmaya çalıştı. Amaçları belliydi, seçim kurulları üzerinde baskı yaparak, Adanalıların iradesini seçim kurulları kararlarıyla ortadan kaldırmaktı, Adana'daki seçimleri iptal ettirmekti. Bu akla ziyan işler, ilçe seçim kurullarına yapmış oldukları itirazların bumerang gibi geri dönüp, suratlarına şamar gibi çarpılmasıyla sona ermiştir" dedi.

Bal, itiraz sürecinin devam ettiğini ancak Hüseyin Sözlü'ye mazbatasının pazar veya pazartesi günü verilmesini beklediklerini kaydetti. Bal, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan'ın AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun ile birlikte basın toplantısını ise şöyle değerlendirdi;

"Nasıl ikna ettilerse etmişler, o emellerine, yani seçimin iptali sonucuna ulaşabilmek için beyanını alabilmişler. Yani ben tebrik etmek istiyorum AKP'yi bu başarısından dolayı."


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!

Yorum Yazın
Gönder
Rus Edebiyatı'nın içerisinde yer almayan yazar, hangisidir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX