Ağabeylerinin mezarına kupa götürmüşlerdi...

Kardeşi Kenan’ın kazandığı Dünya Super Sport Motosiklet Şampiyonluğu kupasını 9 ay önce, ölen ağabeyinin mezarına götüren Sinan Sofuoğlu, dün onun yanına defnedildi. Ağabey Bahattin Sofuoğlu da bir kazada hayatını kaybetti


Mustafa Anıklı Spor Servisi - DHA

Ağabeylerinin mezarına kupa götürmüşlerdi...

Motor sporcusu Sinan Sofuoğlu, ailesinin kazayla hayatını kaybeden ikinci çocuğu oldu. Motosiklet sporuyla uğraşan 3 çocuğuyla gurur duyan İrfan-Nurhayat Sofuoğlu çiftinin en büyük oğlu, Türkiye Şampiyonu Bahattin Sofuoğlu’na da 2001 yılında Sakarya’da, karşıdan karşıya geçerken otomobil çarpmış, Bahattin de bu şekilde yaşamını yitirmişti.
Bir yandan Türkiye’deki şampiyonalarda derece peşinde koşan, diğer yandan kardeşi Kenan’ın uluslararası başarılarıyla gururlanan Sinan da, önceki gün Kocaeli Körfez Pisti’nde yaptığı antrenman sırasında motosikletten düştü, kaldırıldığı Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kurtarılamadı.
26 yaşındaki Sinan Sofuoğlu’nun cenazesi dün Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki Gazi Süleyman Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Akyazı’daki aile kabristanında, ağabeyi Bahattin’in yanına defnedildi. Sinan ve Kenan Sofuoğlu kardeşler, geçen ağustos ayında, 2007 Dünya Super Sport Şampiyonluğu kupasıyla birlikte Bahattin Sofuoğlu’nun mezarının başına gitmişti. Kenan kazandığı bu kupayı ağabeyine ithaf etmişti.
Sinan Sofuoğlu’nun geçen yıl kaçırarak evlendiği ancak son dönemde geçimsizlik nedeniyle ayrı yaşadığı eşi Nurselin Sofuoğlu, 3 gün önce doğum yapmıştı. Nurselin Sofuoğlu lohusa olduğu için cenazeye katılamadı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da Kenan Sofuoğlu’nu arayarak üzüntülerini ifade ettiği öğrenildi.

Kaza nedeni tümsekler
Körfez Pisti’nde yapılması gereken ancak kaza nedeniyle iptal edilen Türkiye Pist Şampiyonası için Sinan Sofuoğlu’yla birlikte hazırlanan yarışçılar Erdal Karabulut, Kasım Şahin ve Ercan İscan kazaya ilişkin iddialarda bulundu. Sofuoğlu’nun kazasına tanık olanlar, zeminin yarışa uygun olmadığını ileri sürdü.
Karabulut şöyle konuştu: “Kaza anında yanında bulunan arkadaşları Sinan’ın kaskının düştüğünü ve başını çarptığını söylediler. Kaza nedeni yol üzerindeki tümsekler. Pistteki tümsek nedeniyle arkadaşımız motor hâkimiyetini kaybedip düştü. Yüzde yüz pist hatası olduğunu düşünüyorum.”
Yarışçılardan Ercan İşcan ise pistin 17 Ağustos depreminde zarar gördüğünü ve asfaltının yenilenmediğini söyledi.


Sinan ve Kenan Sofuoğlu kardeşler, geçen ağustos ayında, 2007 Dünya Super Sport Şampiyonluğu kupasıyla birlikte Bahattin Sofuoğlu’nun mezarının başına gitmiş, Kenan bu kupayı ağabeyine ithaf etmişti.

Milliyet iPhone uygulaması yenilendi.
Daha hızlı, daha canlı, en güncel! Yenilenen Milliyet.com.tr iPhone uygulamasını hemen indir!
iPad’i unutmadık!
iPad’inize özel Milliyet.com.tr uygulamasını ücretsiz indirmek için tıklayın.Yorum Yaz
20Yorum Başlığı:420Yorum: