Aile de yargılanacak

Başı gövdesinden ayrı bulunan Münevver’in bir numaralı katil zanlısı C.G.’nin anne ve babası ‘sabit ikametgâh sahibi oldukları’ gerekçesiyle bırakıldılar


İSTANBUL Milliyet

Aile de yargılanacak

Etiler’deki bir çöp konteynerinde parçalanmış cesedi bulunan Münevver Karabulut’un (18) öldürülmesiyle ilgili aranan zanlı C.G.’nin annesi ve babası, dün çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.
Karabulut’un ölümüyle ilgili gözaltına alınan ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan, katil zanlısı C.G.’nin annesi T.M.G. ve babası M.N.G. ile ifadesinde olay gecesi C.G.’yi Etiler’e götürdüğünü söyleyen korsan taksici M.C.B. dün sabah İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.
Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz tarafından sorgulanan 3 kişiden M.C.B., savcılıkça serbest bırakıldı. M.C.B, başka bir suçtan arandığı gerekçesiyle tekrar Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. C.G.’nin annesi T.M.G ve babası M.N.G ise nöbetçi mahkemeye sevk edildi. “Adam öldürmeye istirak” iddasıyla hâkim karşısına çıkan T.M.G ve M.N.G’nin “sabit ikametgâh sahibi oldukları” gerekçesiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
C.G’nin babası M.N.G’nin emniyetteki ifadesinde, “Oğlum beni aradı. Eve gittiğimde her şey normaldi. Dışarıda dolaşmak istediğini söyledi. Arabayla onu sürekli gittiği barlara yakın bir yerde bıraktım. O günden sonra kendisinden bir haber alamadım. Hayatından endişe ediyorum” dediği öğrenildi. 

Taksici: Kuşku uyandırmadı

C.G’yi Etiler’e getiren taksici M.C.B ise C.G.’nin kuşku uyandıracak hareketi olmadığını belirterek, “Haberlerden öğrendim. Aracın arka koltuğundaki kanı belirledik. Daha sonra aracımla teslim oldum. İndirmesine yardım ettim. Valizi taşımadım” dedi.

Milliyet iPhone uygulaması yenilendi.
Daha hızlı, daha canlı, en güncel! Yenilenen Milliyet.com.tr iPhone uygulamasını hemen indir!
iPad’i unutmadık!
iPad’inize özel Milliyet.com.tr uygulamasını ücretsiz indirmek için tıklayın.Yorum Yaz
20Yorum Başlığı:420Yorum: