Manisa

Yerel Haber
07 Ekim 2017 - 16:38

Ak Parti Manisa İl Başkanlığından 2 Bin 500 Kişilik Aşure İkramı

IHA

AK Parti Manisa İl Başkanlığı Muharrem ayı dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Aşure ikramına AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, ilçe başkanları, teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. AK Parti Manisa İl Başkanlığı olarak, Muharrem ayı nedeni ile vatandaşlara aşure ikramında bulunduklarını ifade eden AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, “Öncelikle tüm hemşerilerimizin mübarek Muharrem aylarını tebrik ediyorum. Muharrem ayı hem biz Müslümanların yeni yıla başlangıçlarıdır, hem de Peygamber Efendimizin torunu Hz.Hüseyin’ in Kerbela’da şehit edilişi nedeni ile bir matem ayıdır. Aşure biz Müslümanların birlik ve beraberliğinin en önemli göstergelerinden biridir. Bolluk ve bereketin simgesidir. Bu aşure ikramımızın sevaplarının başta Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhlarına değmesini niyaz ediyorum. Mübarek Muharrem ayının Müslüman coğrafyasında akan kan ve gözyaşının bitmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.
İl Başkanı Mersinli’nin konuşmasının ardından dağıtılan 2 bin 500 kişilik aşureye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

ManisaYerel Seçim Sonuçları

Manisa Hava Durumu

23°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.