13.03.2018 12:56 | Son Güncelleme:
AA

Almanya’da 'Osmanen Germania BC' derneğine soruşturma

Almanya İçişleri Bakanlığı, çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu 'Osmanen Germania BC' derneği üyelerine yönelik arama yapıldığını açıkladı.

Almanya’da 3 eyalette, çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu  “Osmanen Germania BC” (Almanyalı Osmanlılar) adlı derneğe yönelik soruşturma  başlatıldığı bildirildi. 

Almanya İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bazı eyaletlerde  "Osmanen Germania BC" derneğine yönelik soruşturma başlatıldığına dikkat  çekilerek, derneğin amacının ve faaliyetlerinin kanunlara aykırı olduğuna dair  şüpheler bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, dernek üyelerine yönelik aramaların Kuzey Ren-Vestfalya,  Hessen ve Baden-Württemberg eyaletlerinde yapıldığı kaydedildi.

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere de yapılan önlemlerle suç  faaliyetlerine göz yummayacaklarını gösterdiklerini savundu.

Essen  polisinden yapılan açıklamada ise Kuzey Ren-Vestfalya  eyaletinde  41 yerde arama yapıldığı, dernek üyelerinin tehlikeli olarak  değerlendirilmesi nedeniyle özel kuvvetlerin de aramalara katıldığı  ifade  edildi.

Açıklamada, aramaların derneğin yasaklanmasına yönelik olmadığı,  dernek yapısının ve faaliyetlerinin ortaya çıkarılmak istendiği vurgulandı.

"Osmanen Germaina BC" derneğinin Almanya genelinde 22 şubesi bulunduğu  ve büyük çoğunluğu Türk olan yaklaşık 300 üyesi bulunduğu bildirildi.

Bu habere ifade bırak
  • 2Mutluyum
  • 5Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 35Kızgınım
  • 2Üzgünüm
Toplam Oy46