Gündem
27.09.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 27.09.2013-2:30

Altıkırkbeş’ten ‘butik kitabevi’

Yayınevi, kendi deyişleriyle ‘harbiden- butik kitapçılık’ anlayışıyla Moda’da kitabevi açıyor

Sitene Ekle

EBRU TEPELER

Altıkırkbeş Yayınları, kendi deyişleriyle “harbiden- butik kitapçılık” anlayışıyla Moda’da bir kitabevi açıyor. Emrah Serbes, Murat Menteş ve Alper Canıgüz’ün yarın 17.00’de düzenlenecek imza günüyle açılacak kitapçıyı Altıkırkbeş Yayınları’nın kurucusu Kaan Çaydamlı ile konuştuk.
Altıkırkbeş Yayınları’nın tüm kitap ve marşandizlerinin yüzde 30 indirimle satılacağını söyleyen Çaydamlı, Parantez Yayınları, Ayrıntı Yayınları, Sel Yayıncılık, Flaneur Comics, Kült, Sineksekiz Yayınları, Siren Yayıncılık, Metis Yayınları, İletişim Yayınları ve İşçocuk Yayınları’nın kitaplarından Altıkırkbeş’in yayın çizgisine yakın olanların da indirimle satılacağını ifade etti.
Çok satan, popüler kitaplarla ilgilenmediklerini vurgulayan Çaydamlı, “Günümüzde insanların okuma konusunda yönlendirilmeye ihtiyaçları var. Bizim de sunduğumuz budur. Amacımız okuma konusunda insanlara yönlendirici bir etki sunmak” dedi. Çaydamlı, kitabevinde okuma günleri, imza günleri gibi edebiyat ekseninde sanat aktivitelerinin düzenleneceğini belirtti.
Kitabevinden çok, insanların gelip kitap okurken yanında çay-kahve içecekleri bir mekân yaratmayı düşündüklerini belirten Çaydamlı, Altıkırkbeş Yayınları olarak kitap fuarlarına katılmadıklarını ve bundan böyle de TÜYAP fuarına katılmayacaklarını açıkladı. Çaydamlı sözlerine şöyle devam etti:“Dünyanın hiçbir yerinde fuarda kitap satılmaz. Buna karşıyız; hatta önümüzdeki günlerde buna karşı bir manifesto yayımlayacağız.”
 


Etiketler:
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.