SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

'Hatıra' diye 40 kilo kum alan çifte hapis şoku!

İtalya’nın plajlarıyla ünlü Sardinya Adası’ndan aldıkları 40 kilo kumla yakalanan Fransız bir çiftin başı dertte. İsimleri açıklanmayan çift, Chia Plajı’ndan ‘çaldıkları’ kumlar nedeniyle 6 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya...

Milliyet Haber

Pet şişelere doldurdular

İtalya’nın Sardinya Adası’nda ilginç bir “hırsızlık” olayı yaşandı. İsimleri açıklanmayan Fransız bir çift, plajlarıyla ünlü adadan aldıkları 40 kilo kumla yakalandı. Yakalanan çift, Chia Plajı’ndan pet şişelere doldurdukları kumları hatıra olarak yanlarında götürmek istediklerini ve suç işlediklerini bilmediklerini söyledi. Polis yetkilileri ise plajlarda farklı dillerde uyarılar yer aldığını belirtti. Çiftin Porto Torres Limanı’ndan Fransa’nın Toulon kentine giden bir arabalı vapura binmek üzereyken yakalandığı açıklandı.

Kum ve taşlar kamu malı

İtalya’da 2017’de çıkarılan bir yasayla plajlardaki kum, çakıl ve deniz kabukları kamu malı kapsamına alınmıştı. Yasada bu suç için 3 bin euro’ya para ve 1 ile 6 yıl arasında hapis cezası öngörülüyor. İtalyan polis yetkilileri, Sardinya kumunun internette yasa dışı olarak ticaretinin yapıldığına dikkat çekiyor. Bir polis yetkilisi CNN Televizyonu’na “Sardinya halkı, deniz kabukları ve kum çalan turistlere karşı çok öfkeli. Çünkü bu gelecek nesillerin malını çalmak demek. Ayrıca bu hırsızlık, hassas çevremizi riske atıyor” dedi.

Diğer Haberler

  1. Son dakika... Firari lider Bin Ali, Suudi Arabistan'da öldü
  2. İngiltere'de en hızlı büyüyen tehdit aşırı sağ terörü
  3. Japonya'nın en zengini Yanai: Brexit, İngiltere'yi Avrupa'nın hasta adamı yapar
  4. Gantz’dan Netanyahu'nun koalisyon telifine şartlı destek
  5. Vahşet! Hamile genç kadını uykusunda katlettiler!
  6. Zarif'ten ABD ve Suudi Arabistan'a 'savaş uyarısı'
  7. Fransa'dan Aramco saldırısına ilişkin açıklama
  8. ABD'de polisten meslektaşına güldüren 'yılan şakası'
  9. Kontrolden çıkan gemi iskeleyi böyle yıktı
  10. İki hava yolu çalışanı 'bomba' yorumu nedeniyle görevden uzaklaştırıldı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.