SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı! AÖF 24-25 Kasım sınav giriş belgesi sorgulama

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. 24-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan AÖF güz dönemi ara sınavı giriş yerleri açıklandı. Adaylar Anadolu Üniversitesi resmi sayfası üzerinden öğrenci girişi sayfasından TC kimlik numaraları ve şifrelerini girdikten sonra sınav giriş belgelerine erişebilecek.

Milliyet Haber

AÖF sınav giriş belgeleri yayımlandı. Binlerce aday için büyük önem arz eden AÖF güz dönemi ara sınavları için sınav giriş belgeleri resmi site üzerinden açıklandı. Adaylar öğrenci girişi sayfası üzerinden giriş yaptıktan sonra sınav giriş belgelerini sorgulayabilecek.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF SINAVINA KATILACAKLAR İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER

-Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

-Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

-Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

-Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

-Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

-Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

-Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

-Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

-Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

-Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

Diğer Haberler

  1. Korkunç! Şoförün üstünden geçen TIR 5 araca çarptı
  2. Son dakika... YKS tercih kılavuzu yayınlandı
  3. ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı?
  4. Dehşete düşüren görüntü! Döverek bu hale getirdiler
  5. AÖF üç ders sınav giriş belgeleri yayımlandı mı? AÖF üç ders sınav tarihi
  6. İmalathaneye baskın! Hepsi ünlü markalara ait
  7. Yere düşmeden yakaladı! 2. kattan...
  8. Evinde hint keneviri yetiştiren şahıs gözaltına alındı
  9. Son dakika... E-5'te çökme! O bölge trafiğe kapatıldı
  10. Son dakika... Van'da deprem! Büyüklüğü...

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.