Futbol
Basketbol
Voleybol
Yazarlar

Almanya ve Meksika Uluslararası eSpor Federasyonuna katıldı

Alman Esports Federasyonu (ESBD), Uluslararası eSpor Federasyonuna (IeSF) katılan en son organizasyon oldu. ESBD başkanı Hans Jagnow, organizasyonunu Temmuz ayında Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin yaklaşan Esports Forumunda temsil edeceğini de doğruladı.

Milliyet Haber

Zübeyr Bozkurt / Skorer

Jagnow yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“IeSF'de temsil edilen uluslararası organizasyonların bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Uluslararası esport topluluğunun ortak zorlukları ışığında, örneğin Olimpiyat tartışmasında, dünyanın dört bir yanından gelen temsilcilerle kendimizi yan yana bulma fırsatına değer veriyoruz. ”

Geçtiğimiz yıl kurulan ESBD, çoklu oyun organizasyonları Unicorns of Love ve H2K Gaming'in yanı sıra ESL ve Alman Oyun Sanayicileri Derneği de dahil olmak üzere 20 farklı organizasyondan oluşuyor.

Bu haftanın başlarında, Meksika'daki esport organizasyonları Meksika Esports Ulusal Federasyonu (FNDEM) de Uluslararası eSpor Federasyonuna kabul edildi. FNDEM başkanı Sn. Woong Lee, federasyonunun “IESF yasalarına uymayı vaat edeceğini ve her zaman elektronik sporun adil ve rekabetçi bir ortamını korumaya katkıda bulunacağını” söyledi.

Mart ayında FNDEM, Kore e-Spor Birliği (KeSPA) ile bir mutabakar metni imzaladı. Bu düzenleme ile KeSPA, bilgi ve deneyimlerini FNDEM ile paylaşırken, iki kuruluş bölgeler arası yeni iş fırsatları için anlaştı. Ayrıca, eSporun olimpiyatların kalıcı bir parçası haline gelmesine yardımcı olmak için birlikte çalışmaya karar verdiler.

Resmi olarak tanınan en yeni iki üyesi ile Uluslararası eSpor Federasyonu (IeSF) şu anda 48 ulusal destek federasyonunu temsil ediyor. Organizasyon, ulusal federasyonların bilgi paylaşmasını ve esport endüstrisinde bütünlük ve yetenek gelişimini desteklemesini sağlıyor.

Kaynak: esportsobserver

Diğer Haberler

  1. Rojo adım adım Fenerbahçe'ye
  2. Süper Lig'de 1. hafta sonuçları ve puan durumu! Süper Lig 2. hafta fikstürü
  3. Yeni Malatyaspor - Başakşehir: 3-0
  4. Kasımpaşa - Trabzonspor: 1-1
  5. Gazişehir'de yeni transfer Twumasi, ilk idmanına çıktı
  6. Galatasaray, Nzonzi'yi açıkladı! İşte yıllık ücreti...
  7. Hakkı Çelikel: Lige puanla başlamak istiyoruz
  8. Mario Balotelli, Brescia ile anlaştı!
  9. Tutya Yılmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Tutya Yılmaz'ın hayat hikayesi
  10. Futbol Federasyonu'ndan Kurban Bayramı mesajı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.