Milliyet Tatil

11.09.2017 - 14:55 | Son Güncelleme: 11.09.2017-15:04

Ankara 23. Uluslararası Beypazarı Festivali başlıyor...

Bu yıl 23.'sü düzenlenecek olan Beypazarı Festivali programı ile dikkat çekiyor. Uluslararası boyutta gerçekleştirilen festival, 15-17 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Sitene Ekle

Ankara’nın kültür ve turizm ilçesi Beypazarı, “Uluslararası Beypazarı Festivali” hazırlıklarını tamamladı. 15-17 Eylül 2017 tarihlerinde düzenlenecek festival, birçok sanat, kültür ve spor etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, belediye olarak Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden yöresel yemek ve sanat tanıtımlarının yapıldığı, kültürlerin kaynaştığı Uluslararası Beypazarı Festivali’ni 23. kez gerçekleştirmenin heyecanı içinde olduklarını söyledi.

Açıkhava Müzesi
Her yıl binlerce kişiyi ağırladıklarını belirten Başkan Kaplan, “Festival, şölen havasında geçen, ilçemizin güzelliklerini, değerlerini vitrine çıkardığımız en önemli günlerimizden. Dolu dolu bir festival için hazırlıklarımızı tamamladık. İlçemiz adeta bir açık hava müzesi ve yaşayan bir tarih. Küçük akbabaların göç yolunun son durağı, vaşakların, geyiklerin, vahşi doğanın, en bakir ve en doğal kanyonların, doğal göletlerin, yaylaların, trekking bisiklet parkurlarının, doğal keşfedilmemiş ormanların merkezi konumundadır. Görülmeye değer bir yerdir. Bu güzellikleri gelip görmek isteyen vatandaşlarımızı, özellikle festivalimizin gerçekleştirileceği bu tarihlerde ilçemize bekliyoruz" dedi.

15 Temmuz Şehitleri Anılacak
Festivalin ilk günü 15 Temmuz şehitleri için anma programı düzenlenecek. Saygı duruş ve Kur'an tilavetini ardından festival programını geçilecek.

Neşet Ertaş Anılacak
Ustaya saygı bölümünde 2012 yılında aramızdan ayrılan Türk Halk Müziği Sanatçısı Neşet Ertaş, türküleriyle ve hatıralarıyla anılacak. İsmail Altunsaray, hologramda Neşet Ertaş ile birlikte düet yapacak, ustanın türkülerini seslendirecek, hayatından anekdotlar aktaracak.

Ferhat Göçer Konseri
Ferhat Göçer, festival kapsamında hayranlarıyla buluşacak. Ayrıca 3 gün sürecek festivalde; Kral FM programcısı Gönül Dostu Şener’in sunumunda Merve Özbey ve Erdem Kınay, Hamdiye Erol, İbocan konser verecek, çeşitli yöresel ürün, hediyelik ağaç eşya stantları ve sergiler açılacak, stant-up, halk oyunları ve animasyon gösterileri yapılacak.

Ata sporlarına yer verilecek
Okçuluk gösterileri, atlı gösteriler, deve kervanı Seymen ekibi gösterisi düzenlenecek. Atatürk parkı sahnesinde yabancı folklor grupları etkinliği yapılacak. Ankaralı yerel sanatçıların konserleri, defileler, yemek yarışmaları, çocuk oyunları festival katılımcıları unutulmaz anlar yaşayacak. Beypazarı’nda türbesi bulunan Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Ertuğrul Gazi'nin babası Gazi Gündüzalp için de anma etkinliği düzenlenecek.


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX