Cumartesi

18.03.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 18.03.2017-2:30

Aşk mektubunuzu boynunuza takın!

Amerikalı tasarımcı Meghan Coomes takı tasarımına büyükannesinin aşk mektuplarını kullanarak başlamış. Tasarımcı sevdiklerinizin yazılarını üzerinizde taşımanızı sağlıyor

Sitene Ekle

ÖZGE TABAK - ozge.tabak@milliyet.com.tr

Agnes Stevens, II. Dünya Savaşı sırasında asker olan sevgilisi Thomas Coomes’a ABD dışında olduğu üç yıl, üç ay ve dört gün boyunca her gün mektup yazıyor. Coomes döner dönmez evleniyor ve beraber yaşlanıyorlar. Eşi öldükten sonra o yüzlerce mektup Agnes Coomes’un sürekli göz attığı birer hatıra halini alıyor. İşte bu aşk hikayesi Agnes’in torunu mücevher tasarımcısı Meghan Coomes’un ilhamı oluyor yıllar sonra...

Her parçanın hikayesi var

Sorularımızı yanıtlayan 32 yaşındaki tasarımcı Meghan Coomes, bu aşk hikayesini dinleyerek büyüdüğünü ve TV sektöründe çalışırken sık sık seyahat ettiği için yanında ailesinden, evinden bir hatıra taşımak istediğini anlatıyor. Kendisi için büyükannesinin yazdığı bir mektubu kullandığı bir bileklik yapıyor ve Forever Yours, Agnes markasının hikayesi böylece başlıyor.

Markanın ismi büyükannesinin her mektubunu imzaladığı şekilde, “Forever Yours, Agnes”. Vintage aşk mektuplarını kalıcı tasarımlar haline getirerek aksesuar olarak kullanma fikri de büyükanne Coomes’un çok hoşuna gitmiş, o da torununun tasarımlarını kullanıyor. Yüzük, küpe, bileklik ve kolye tasarımlarında mektupların kopyalarına yer veriyor Meghan Coomes. Mektuplardan aldığı bir parçayı cam bir bölmenin içinde kullanarak görünür kılıyor. Farklı cam ve taşlarla bir araya getirerek orijinal tasarımlar yaratıyor.

Bir tasarımın birkaç gününü aldığını söyleyen Coomes, pek çok kıyafetle rahatlıkla kullanılabilmesi sebebiyle en çok bilekliklerin tercih edildiğini belirtiyor. Büyükannesinin her mektubu göndermeden önce öptüğünü, o yüzden ruj izinin görünür olduğu tasarımların da çok beğenildiğini söylüyor.

En çok özel tasarım isteniyor

Markaya en sık gelen siparişler ise kişiye özel tasarımlar. “Bu sayede insanlar sevdiklerinin yazdığı mektupları üzerlerinde taşıyabiliyorlar” diyen Coomes, “İnsanlar tasarımlarımı seviyor çünkü çok kişisel ve bir hikayesi var” diye ekliyor. Kelimelerin gücüne inanan tasarımcı, sevdiğiniz birinin cümlelerini taşıyor olmanın duygusal etkisini kendisinin de yıllardır hissettiğini, bundan güç aldığını söylüyor.

Şu ana kadar mektupların yanında kişilerin kendi yazdığı şarkı sözlerine ya da çocuklarının çizimlerine de tasarımlarında yer vermiş. Coomes’un tasarımlarını foreveryoursagnes.com üzerinden sipariş edebiliyorsunuz. Ürün fiyatlarının ortalama 40-100 dolar arasında değiştiği markanın dünyanın her tarafına kargo gönderimi de mevcut. n


Etiketler:
Aşağıdakilerden hangisi nota değildir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.