10.11.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 10.11.2018-1:58 A-A+

ATA’YA SAYGI ZİNCİRİ...Mezunu olduğum Saint Michel Fransız Lisesi’nin efsane tarih öğretmeni ve müdür muavini Hayri Önal hocam; okul hayatımı unutulmaz kılan, öğrencisi olmaktan gurur duyduğum çok değerli bir eğitimcidir. Ata’mıza olan bağlılığımızda öyle büyük etkisi var ki... Her birimizi tek tek Atatürk sevgisiyle yetiştirdi. Unutamadığım bir 10 Kasım... Bir sürü okulun temsilcilerinin toplandığı anma törenine o yıl, aralarında benim de bulunduğum birkaç öğrenciyi götürmüştü Hayri Hoca. Sirenler çalmaya başladığında önce boğazımda bir yumru oldu, gözlerim doldu, kendimi tutmaya çalıştım, yapamadım. Katıla katıla ağladım, tören sonuna kadar o kadar ağladım ki okulumu temsil etme görevini hakkıyla yerine getiremediğim gibi, ayakta durmakta bile zorlandım. Hayri Hocam o günden sonra bir daha beni anma töreninde temsilci yapmadı!

10 Kasım’lar hep zordu, sonsuza kadar zor olacak. Eskiden eğlence yerlerine gidilmezdi, hayat dururdu. Şimdiyse sahne programları, konserler ve gece eğlenceleri hız kesmiyor. “Yılda bir tek gün, Ata’mızın yasını tutmak boynumuzun borcu” düşüncem asla değişmeyecek, 10 Kasım’da eğlenmeyi anlamam imkansız!.. 2013’ten beri Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri’nin organize ettiği ‘Ata’ya Saygı Zinciri’ bu sabah 08.00’de yine binlerce kişiyi Fenerbahçe Ordu Evi’yle Bostancı Sahili arasında bir araya getirecek. Saat 9’u 5 geçe,
6.5 kilometre uzunluğunda bir zincir oluşturulacak. Dünyanın en duygusal ve anlamlı görüntüsü bu...

BİR ÇOCUĞUN GÜLÜMSEMESİ...

İhtiyaç sahibi bir tek çocuğun yapılan bağışlar sayesindeki mutluluğu dünyaya bedel değil mi? Ariel, Migros ve TOG’un bu yıl yedinci kez düzenlediği ‘Kıyafet Bağış Kampanyası’, 30 Kasım’a kadar devam ediyor.
56 ildeki bin 157 Migros, Kipa ve Macro Center mağazasına getirilen kıyafetler, Ariel’le yıkanıp temizlendikten sonra Toplum Gönüllüsü gençlerin desteğiyle 20 farklı ilde binlerce çocuğa ulaştırılacak. Bugüne kadar 600 bin kıyafetin toplandığı kampanyaya imkanı olan herkes destek versin ki, daha çok çocuğumuzun yüzü gülsün.

Anne-oğuldan ‘Atma Projesi’

“Altın kalpli insanlar hâlâ var” dedirten projeden, Özgür Aras’tan gelen mesajla haberim oldu... Bursa’da anne-oğul Şükriye ve Muammer Kavazoğlu, bugüne kadar 2 bin 50 eski oyuncağı toplayıp, yıkayıp, tamir etmiş ve yenileyip, paketleyerek kimsesiz çocuklara, okullara hediye yollamışlar. Hedefleri miniklere
1 milyon oyuncak ulaştırmak olan aile için Aras şöyle diyor: “Bu müthiş insanlara biz de oyuncak gönderelim mi? Bu anne-oğul bizim de ailemiz, kimsesiz denenler bizim de çocuklarımız değil mi?”... Allah böyle güzel insanları eksik etmesin, Instagram’da @atmaprojesi profilinden onlara ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Bilgi Yarışmasıİçinde su hayvanlarının yetiştirildiği içi su dolu cam kaba ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.