İstanbul

Yerel Haber
11 Kasım 2017 - 00:28

Atatürk Avcılar'da Sevdiği Şarkılarla Anıldı

IHA

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yıldönümünde Avcılar’da
‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ adlı müzik dinletisi düzenledi.
Avcılar Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79’uncu yıl dönümü münasebetiyle ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ adlı müzik dinletisi düzenledi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk’ün sevdiği şarkılar Avcılar Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından seslendirildi. Barış Manço Kültür Merkezi Yıldız Kenter Sahnesi’nde gerçekleşen anma etkinliğine Kent Konseyi üyeleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirildiği anma törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Çok güzel bir etkinlik olduğunu ifade eden Hatice Bektaş, “Bugün Atatürk’ümüzün ölüm yıldönümü. Bugün avcılarda tüm şenlikler Atamız için, bayraklar, insanlar sokaklardaydı bu yüzden mutluyuz. Avcılar Belediyesi çok güzel etkinlikler yapıyor, ben bu etkinlik için karşıdan geldim. Müzikte çok güzel yeğenimde Türk Sanat Müziği söylüyor. Buradaki etkinlikler çok güzel” ifadelerini kullandı.
Bugün yaşamış olduğu duyguları kelimelerle ifade edemediği söyleyen Necla Kahyaoğlu ise, “Kelimelerim kifayetsiz kalıyor. Sabahtan kutlamamızı yaptık andımızı söyledik. Ayrıca bende Türk Sanat Müzisyeniyim. Atatürk bulunmaz bir lider. Duygularımı anlatmam mümkün değil. Bu güzel etkinlik için hem hocama hem arkadaşlarıma ve belediye başkanımıza çok teşekkür ederim. Bizler böyle güzel etkinliklerle ilerlediğimiz sürece Cumhuriyet ilelebet muhafaza kalacaktır” diye konuştu.

İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

5°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.