17.04.2019 - 08:15 | Son Güncelleme: 17.04.2019-8:15 A-A+

‘AVLU’ dizisi NE OLACAK?Bir okurum sordu. Ben de ‘Avlu’ dizisiyle ilgili bir yoklama yapayım dedim. Tartışmasız oyuncu kadrosu ve şu an yayındaki ‘standart Türk dizileri’nin dışında bir deneme olarak takdir edilesi projeydi. Evet, sert bir yapımdı. Uyarlama olmasına karşın, ‘özgün anlatımını’ yakalamıştı. Zengin ile fakir hikayelerine alışmış izleyiciyi tavlamak kolay değildi, onu yaptılar. “Bu sezon devam edecek. Ama yeni sezonun garantisi yok” diye 
bir duyum aldım. Kararı, Limon Yapım verecek. İnternet de olasılıklardan biri... Hatta başka kanal zayıf bir ihtimal olsa da, seçenekler arasında yer alıyor. 
Özetle; yeni sezonda ‘Avlu’, Star TV’de olmayacak, belki de final yapacak. 

TÜRK TİPİ YAPIMLARIN FANLARI
Sosyal medyada ‘dizi hayranları’nın eğilimleri üzerine, Cannes’daki televizyon fuarında toplantı yapılmış. Orada ‘Türk dizi fan’ları özel olarak konuşulmuş. Türk yapımlarının sosyal medya ortamında her daim ilk 10’a girdiğini, bunun da ‘dizi fanları’ sayesinde olduğu söylenmiş. Şöyle bir tasvir yapılmış; “Yayında olsun ya da olmasın, sosyal medyada Türk içerikleri her zaman yoğun bir kitle hareketi içindedir.” Bir Türk dizisi gündemdeyse, dizi fanlarının ‘sosyal ağlardan bir bombardımana başladıkları’ da belirtilmiş. Her 
daim hazır bir kitle... Valla Twitter özelinde elimize su dökecek 
başka ülke vatandaşı yok. 

‘BÖYLE BİR PROJE YOK!’
‘La Casa de Papel’in Türkiye’de çekileceği yolunda haberler ortaya çıktı. Ay Yapım’ın çekeceği yazıldı. Hatta hangi oyuncuların hangi rollerde olacağına dair bilgiler de yayıldı. Kerem Çatay’a sordum. “Böyle bir projemiz yok. Ben de basından okudum. Cast olayına kadar geldi konu. Bizim ‘La Casa de Papel’ uyarlaması bir projemiz yok” dedi. 


 
Bilgi YarışmasıBasketbol milli takımımızın 12 dev adam şarkısını yapan grup hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.