Kırklareli

Yerel Haber
06 Nisan 2017 - 10:11

Babaeski Meslek Yüksekokulu'nda Kan Bağışı Kampanyası

IHA

Kırklareli Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksek Okulu’nda Türk Kızılayı Edirne Şubesi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Etkinlik Babaeski Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ertuğ Can, öğretim görevlileri,idari personelin ve öğrencilerin geniş katılımıyla gerçekleştirildi. Kızılay yetkilileri kan bağışının önemini anlatarak kan bağışının vücudun kan üretip direncini güçlendirmesi, kan bağışında bulunanların AIDS, Hepatit B-C, Sifilis gibi hastalıklara yönelik yapılan kan grubu taramalarından ücretsiz faydalanması gibi yararlarına vurgu yapan bilgiler aktardı.
Babaeski Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Can, Babaeski Meslek Yüksekokulu olarak öğrencilere hem en iyi eğitimi verdiklerini hem de toplumsal konularda bilinçlenmelerini sağlamak için çalıştıklarını kaydetti.
Kampanya, yetkililerin yoğun ilgiden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirmesiyle ve Babaeski Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Can ile tüm personele ve öğrencilere teşekkürlerini sunmasıyla sona erdi.

KırklareliYerel Seçim Sonuçları

Kırklareli Hava Durumu

12°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.