Eğitim

Başarılı çocuk için 2 hafta yeter!

Milyonlarca çocuk için yarıyıl tatili sürüyor. Kimi çocuk tatile başarılı başlarken, kimisi için ise işler biraz daha karışık olabilir. Aileler için iki haftalık sömestr tatilinin büyük bir fırsat olduğunun altını çizen Çocuk Gelişimi Uzmanı Deniz Temur, başarının kolektif bir çalışma olduğunu ve ailelerin bir kaç değişiklikle çocuklarını her koşulda başarıya taşıyabileceklerini söyledi.

Başarılı çocuk için 2 hafta yeter!
1/11
Eğitim- 24.1.2018 - 14:04

Başarının sadece okul, sınav ve karneyle sınırlı olmadığını hatırlatan Deniz Temur, şöyle devam etti:

"Son yıllarda yapılan araştırmalar başarılı yetişkinlerin arkasında onları destekleyen aile yapısı olduğunu gösteriyor. Burada kast edilen sadece okul başarısı değil. Bir birey olarak kişisel başarı, sosyal ve duygusal gelişimi, iş hayatındaki varlığı ve azmi gibi geniş bir yelpazede değerlendirme sözkonusu. Yine araştırmalar gösteriyor ki ailesi tarafından farklı alanlarda desteklenen çocuklar da çok yönlü başarı gelişiyor. Bu nedenle aileler çocuklarını farklı alanlarda mutlaka desteklemeli. Karne ve sınav odaklı bakış açısından çıkıp çocuklarını hayata daha geniş bir perspektifle hazırlamaları gerekmektedir."

Peki aileler çocuklarını farklı alanlarda nasıl daha başarılı bir bireye dönüştürebilir?

Deniz Temur bunun yolunun günlük hayatta yapılacak bir kaç basit değişiklikle mümkün olduğu kanısında. Sömestr tatili bir fırsata dönüştürmenin mümkün olduğunu söyleyen Temur, ailelere 10 maddelik bir yol haritası çizdi.

İşte çocuğunuzu 2 haftada başarıya görücek değişim adımları:


©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.