Malatya

Yerel Haber
17 Aralık 2016 - 16:02

Başkan Akdemir'den Kale'ye Hastane Müjdesi

IHA

Malatya’nın Kale ilçesi Belediye Başkanı Cemal Akdemir, ilçedeki hastane sorunun yakın zamanda bitirileceği mesajını verdi.
Malatya’nın Kale ilçesindeki hastane sıkıntısı Başkan Cemal Akdemir’in girişimleriyle sona erecek. İstanbul Güngören Belediyesi ile kardeş belediye olduklarını anlatan Başkan Cemal Akdemir, hastaneye ek hizmet binasının yapım çalışmalarına kısa sürede başlanacağını müjdeledi. Başkan Akdemir, Güngören Belediyesi’nin inşaat masraflarının tamamını üstlendiğini de açıkladı.
HASTANE 2017’DE BİTECEK
Ek hizmet binasının yapımı için 4 Ocak 2017’de ihaleye çıkılacağını kaydeden Başkan Akdemir, "Hastanemizin Kale İlçesinde kısa sürede hizmet vermeye başlamasını istiyoruz. Bu nedenle inşaatın süratle bitirilmesi için girişimlerimiz sürecek. 2017 yılı içerisinde bitirilmesi planlanan ek bina hastanemiz bölgede yaşayacak halkımız için büyük fayda sağlayacak ve halkımız sağlık hizmetlerinden daha rahat yararlanacaktır. Yapılacak hastanemiz Şimdiden halkımıza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.
"İŞBİRLİĞİMİZ SÜRECEK"
Başkan Akdemir, Güngören ile Kale Belediyesi’nin işbirliği halinde çalıştığını anlatarak, "İki kardeş belediyenin işbirliği halindeki çalışmaları sürecek. Ben şahsım ve ilçe halkım adına Güngören Belediye Başkanım Şakir Yücel Karaman’a gösterdikleri yakın ilgi ve destekten dolayı çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.