Sakarya

Yerel Haber
24 Kasım 2016 - 18:36

Başkan Alemdar: “Bölge Halkının Desteğiyle Her Şeyin Üstesinden Geliriz”

IHA

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyeler arası işbirliği ve yardımlaşma çalışmaları kapsamında Diyarbakır’dan sonra Bitlis’in Ahlat ilçesini ziyaret etti.
Ahlat Kaymakamı aynı zamanda kayyum olarak Ovakışla Belde Belediye başkanlığı görevini de yürüten Bülent Tekbıyıkoğlu ile bir araya gelen Başkan Alemdar, çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak bölgenin sorunları ve ihtiyaçları noktasında değerlendirmeler yaptı. Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat’ın yetiştirdiği ilim, din, kültür ve sanat adamları ile Belh ve Buhara’dan sonra İslamiyet’in Kubbeleri ünvanına sahip üçüncü tarihi şehir olduğunu belirterek ilçenin İslam ve Türk Dünyası açısından önemine değindi. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ecdadın miras olarak bıraktığı dirlik ve düzeni devam ettirerek gelecek nesillere aktarma gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek, Ahlat’ın geçmişten gelen eşsiz kültür ve medeniyet izlerini hala bağrında taşıdığını belirtti.
“Devlet ve Millet olarak yanınızdayız”
Makamdaki ziyaretin ardından Başkan Yusuf Alemdar ve Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu vatandaşlarla bir araya geldi. Bölge halkının sorunlarını ve taleplerini tek tek dinleyen Başkan Alemdar, karalılıkla yürütülen çalışmalarda bölge halkının desteği ve sabrıyla her şeyin üstesinden geleceklerini belirterek devlet ve millet olarak her zaman yanınızdayız mesajı verdi. Başkan Yusuf Alemdar Bülent Tekbıyıkoğlu’na görevinde başarılar dilerken Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu da Başkan Alemdar’ı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, gerçekleşen samimi ziyaretten dolayı Başkan Alemdar’a teşekkür etti.

SakaryaYerel Seçim Sonuçları

Sakarya Hava Durumu

3°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.