Dünya
05.01.2016 - 08:52 | Son Güncelleme: 05.01.2016-8:56

Bill Clinton yeniden meydanlara indi

Eski başkan Bill Clinton, ABD Başkanlığı için adaylığını açıklayan eşi Hillary Clinton'a destek vermek için miting düzenledi.

Sitene Ekle

ABD'nin 42. başkanı Bill Clinton, eşi Hillary Clinton'un başkanlık yarışına destek vermek amacıyla tekrar seçim meydanlarına indi.

1993-2001 arasında başkanlık yapan Bill Clinton, New Hampshire eyaletinde bulunan Nashua Üniversitesinde konuştu. Eski başkan Clinton konuşmasında, kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri için Demokrat Parti'den aday adayı olan eşi Hillary Clinton ile evliliklerinin ilk dönemlerine ait anılarını paylaştı.

Bill Clinton yaptığı konuşmada eşinin insani yönlerini ön plana çıkartarak, "mükemmel bir eş" ifadesini kullandı. Clinton, "Hillary inanılmaz bir insandır, dokunduğu her şeyi daha iyi yaptı" dedi.

Konuşmasında Cumhuriyetçiler'in güçlü adayı emlak milyarderi Donald Trump'ın Müslümanların fişlenmesi yönündeki sözlerine de atıfta bulunan Clinton, Amerika'nın değerlerinin bu görüşlerle örtüşmediğini belirtti.

Clinton, "Fakat biz yaşadığımız bu bölgeden kaçmak istemiyoruz. Amerika, herkesi kucaklayan, kendisine davranılmasını istediği gibi diğerlerine davranan insanların ülkesidir. Hukuka uyan ve birlikte yaşamayı kabul edenlerin ülkesidir" ifadesini kullandı.

Clinton, Cumhuriyetçi adayların seçim söylemlerini Müslümanlar üzerine kurmasını eleştirdi.


Yetenekli çocukları keşfetmek için bunlara dikkat!


Bilgi YarışmasıHangi uygarlık piramit inşa etmemiştir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Feride" hangi romanın baş karakteridir?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.