Ege

19.03.2017 - 05:53 | Son Güncelleme: 19.03.2017-5:57

Buca’dan otogara 10 dakikada gidilecek

İzmir Büyükşehir’in Homeros Bulvarı’nı otogara kadar uzatarak Buca-Bornova arasını 10 dakikaya düşürecek olan 6 şeritli yol ve tünel projesi başladı. Başkan Kocaoğlu, “Trafik rahatlayacak” dedi

Sitene Ekle

İZMİR DHA

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin kentin trafik ve ulaşım sorununa çözüm getirecek önemli yatırımlarından biri daha başladı. Homeros Bulvarı’nın devamı niteliğinde olacak ‘Buca Onat Caddesi ile Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Çevre Yolu Arası Bağlantı Yolu Projesi’ kapsamında 2.5 kilometresi derin tünelle aşılacak toplam 7 kilometre uzunluğundaki yol projesi, İzmir’in trafik sorununa yeni bir neşter vuracak. Buca ile otogar arasındaki ulaşım süresi, yarım saatten 10 dakikaya inecek.İzmir’in en uzun tünelini de içinde barındıran yatırımda Buca Onat Caddesi ile tünel girişi arasında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğluşunları söyledi:

‘Bölgenin değeri artacak’

‘Buca trafiğini rahatlatmak için 2013 yılında Homeros Bulvarı’nı hizmete almıştık. Şimdi de 7 kilometrelik ilaveyle bu yolu otogara bağlıyoruz. Kent trafiğine nefes aldıracak bu proje ile vatandaşlarımız Konak, Buca ve Bornova’ya artık çok daha rahat ulaşacak” diye konuştu. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın da eşlik ettiği inceleme gezisinde Başkan Kocaoğlu, vatandaşlarla ve esnafla da bir araya geldi. Bölgede yürütülen çalışmaları büyük bir mutlulukla karşılayan vatandaşlar, bölgenin değerini artıracak ve hem Konak’a hem de Bornova’ya ulaşımı kolaylaştıracak bu yatırım için Başkan Kocaoğlu’na teşekkür etti.

2.5 kilometrelik tünel

Homeros Kavşağı’ndan tünel ağzına kadar olan kısım ile Altındağ ve viyadük arasında toplam 232 adet bina yıkılarak 56 milyon liralık kamulaştırma bedeli ödendi. Güzergah üzerinde ve tünel ağzında 55 binanın daha yıkımı yapılacak. Proje kapsamında 2.5 kilometrelik derin tünelin yapımına da önümüzdeki günlerde başlanacak. 

Yeni güzergâh, Buca Onat Caddesi’nden başlayarak otogara kadar uzanacak ve Buca, Bornova ile Konak ilçelerinden geçecek. 

KOCAOĞLU: Sırrımız Şeffaflık, adalet VE  çok çalışmak...

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çiğli Belediyesi’nin ‘2004’ten 2016’ya Yerel Kalkınmada İzmir Modeli’ toplantısında, 13 yıllık yatırım ve projelerini anlattı. Kocaoğlu, başarının sırrını 3 maddede ‘şeffaflık, adalet ve çok çalışmak’ olarak özetledi. 

‘Tramvay, denize ulaşımı da sağlayacak’

Herkese eşit davranmanın önemine dikkat çeken Kocaoğlu, “Siyasi liderin en büyük zırhı ve güvencesi adaletidir” dedi. Türkiye’de en fazla raylı sistem yapan il olduklarını belirten Kocaoğlu, “Tramvay hattının Çiğli’ye uzatılması kararı onaylandı. Tramvay, Çiğli’nin deniz yoluna ulaşımını da sağlayacak” dedi.


İlk olimpiyat oyunları nerede düzenlenmiştir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX