Burdur

Yerel Haber
16 Kasım 2016 - 12:56

Burdur Cezaevinde Olağanüstü Hal Tatbikatı

IHA

Burdur E Tipi Ceza İnfaz Kurumunda, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan’ın koordinesinde emniyet, jandarma, itfaiye ve sağlık ekiplerinden habersiz gerçekleştirilen cezaevi isyan tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Burdur İl Jandarma Komutanlığı, Burdur İl Emniyet Müdürlüğü, Burdur İtfaiyesi, Burdur 112 Acil Servis ekipleri ihbar üzerine Burdur merkez Armağan İlci Bulvarı’ndaki Burdur E Tipi Ceza İnfaz Kurumuna, hızlı bir şekilde intikal etti. Çevrede güvenlik önlemi alan polisler ve cezaevine giren jandarma ekipleri olayı anlamaya çalıştı. Jandarma ekipleri cezaevinin çevresini kuşattı. Olayın tatbikat olduğunu anlayan ekipler, rahat bir nefes aldı.
Burdur E Tipi Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleştirilen isyan, firar, rehine alma gibi tüm olağanüstü durumların değerlendirildiği tatbikatın güvenlik ve sağlık ekiplerine haber verilmeden gerçekleştirildiğini açıklayan Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, tatbikata Burdur’daki tüm sağlık ve güvenlik ekiplerinin katıldığını belirtti. Tatbikatın eksiklik ve zafiyet değerlendirmesi amacıyla düzenlendiğini belirten Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, tatbikatın başarılı bir şekilde tamamlandığını ifade etti.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.