İstanbul

Yerel Haber
21 Ağustos 2014 - 14:57

BURN KITEBOARD DÜNYA ŞAMPİYONASI İKİNCİ GÜN SONUÇLARI

IHA

Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası’nın ikinci gününde sporcular rüzgar ve dalgalar arasında kıyasıya mücadele yaşadılar.
Kıyasıya rekabetin yaşandığı Formula kategorisinde ikinci gün sonuçları şu şekilde oldu:
"Kadınlar:
1.Steph Bridge (260)
2.Erika Heineken (26)
3.Elena Kalinina (253)
Erkekler:
1.Oliver Bridge (78)
2.Florian Gruber (68)
3.Ricardo Andrea Leccese (90)".
Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası, 18 Ağustos’tan 23 Ağustos’a dek BURC Beach Gümüşdere’de her gün, sponsor etkinlikleri ve DJ performansları eşliğinde izlenebilecek.
Şampiyonanın ödül töreni ve kapanış partisi ise 23 Ağustos Cumartesi akşamı BURC Beach’te gerçekleşecek. Dünyanın en popüler tech house müzik DJ ikilisi PLEASUREKRAFT Performansı, Maximum Kart sponsorluğunda olacak.
Türkiye’de BURN isim sponsorluğunda yapılan şampiyonada, dünyanın en iyi kadın ve erkek kiteboard sporcuları kürsüye çıkabilmek için mücadele ediyor.
Playmaker ve IKA tarafından düzenlenen organizasyonda; BURN, Maximum Kart, O’neill, Oakley, MACFit, NTV Spor, Power FM, GQ Türkiye, Canon, Burc Beach, Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği, Dailymotion Plus, Wall, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun destekleri bulunuyor.
Rüzgar sörfünü andıran, ancak yelken yerine “kite” adı verilen, uçurtma ile paraşüt arası bir ekipmanla rüzgar kontrolüne dayalı bir board sporu olan “kiteboard”, en yeni ve görsel olarak da son yılların en çekici su sporu olma özelliğini taşımasının yanı sıra olimpik bir sınıf olması açısından da önem taşımaktadır.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.