BÜYÜK REİS!

Bordo-mavili ekip, Hagi'nin göreve gelmesinden sonra havası değişen rakibi önünde çok etkili bir oyun ortaya koymamasına rağmen Umut Bulut'un iki golüyle üç puanı almasını bildi, Bursaspor'un zirvedeki egemenliğine son verdi


BÜYÜK REİS!BÜYÜK REİS!

NEVZAT DİNDAR

Tempolu bir başlangıç. Bol pozisyon. Tenis maçını andıran seri hareketler. Oyunun ilk dakikalarını özetleyen cümleler bunlardı. Ne var ki, en önemli unsur yani gol yoktu. İki takım da birbirinin hatalarına göre strateji geliştiriyor, ama son hamlede tıkanıyordu. Aslında iyi başlayan Galatasaray’dı. Özellikle top Elano’nun ayağına yakışıyordu. Ancak Pino ilerde yalnız kalıyor, orta saha destek veremiyordu. Ayrıca Insua solda sırıtıyor, Cana ise üçüncü stoper görevini üstlenemiyordu. Buna karşın liderlik maçı için sahaya çıkan Trabzonspor, Umut ve Burak’ın defansın arkasına yapacağı hızlı koşulara, Jaja’nın uzaktan atacağı şutlara ve yan toplara güveniyordu.
İlk dakikada Elano’nun pasında Pino tehlike yarattı. 2 dakika sonra ise sambacı, Sabri’nin pasında pozisyona girdi. Ama topu iyi kontrol edemedi. Hemen ardından Neill’in kafasından seken top Jaja’nın önüne geldi. Brezilyalı, topun altına biraz fazla girdi. Sonraki bölümde kısa bir Burak Yılmaz gösterisi vardı. Önce kafayla kaleyi yokladı. Sonra da savunmanın arkasına sızdı, ama topu arkadaşına aktaramadı. Elano’nun frikiğinde gol kılpayı kaçtı. 22’de Elano’nun adrese teslim ortasında Servet iyi yükseldi. Onur doğru yerdeydi. Giray’ın kafasında ise Ufuk yavaş gelen topu kontrol etti.
52’de Serkan’ın sert ortasına Umut yetişemedi. 57’de Burak’ın volesi dışarı gitti. 66’da Burak yakından kalecinin üzerine vurdu.  İki teknik adam da değişikliklere giderek görüntüyü bozmak istedi. Hata yapanın kaybedeceği anlarda sahneye Engin çıktı ve 75’te Umut’a gol pasını verdi. Pino’nun ayağının altından kaçırdığı top sarı-kırmızılıları yıkarken, Insua’nın direkten dönen ortasında da şans ev sahibinden yanaydı. Uzatmanın son dakikasında eksik yakalanan Aslan’ın kalesinde ikinci golü görmesi sürpriz değildi zaten. Umut Bulut da geceye noktayı koyan isim oldu: 2-0.

MAÇIN ADAMI
Engin Baytar
Karşılaşmanın çalışkan isimlerindendi. Ancak maçı çözen golün imzası ona aitti. Servet'e yaptığı baskı sonucu kaptığı topla asisti Umut'un golünü getirdi.Tıpkı ikinci golde aynı isme verdiği pas gibi...


KIRILMA NOKTASI
İlk gol

Karşılaşma ortada giderken artık ufak detayların sonucu tayin edeceği anlara girilmişti. 75’te Engin Baytar, Servet’ten sıyrılıp topu Umut’a aktardığında, gol için artık tek vuruş kalmıştı. Umut da fileleri sarstı ve dengeyi bozdu.

Türkiye canlı maç skorlarını artık buradan takip ediyor.
Hemen sen de tıkla, dakika dakika maç skorlarını tüm futbolseverler ile aynı anda öğren!

Yorum Yaz
20Yorum Başlığı:420Yorum: