Bartın

Yerel Haber
29 Mayıs 2018 - 11:43

"Büyük Veri Büyük Bartın Projesi" Eğitimleri Başladı

BARTIN (AA) - Bartın Üniversitesi'nde "Büyük Veri Büyük Bartın Projesi" eğitimleri başladı.

Bartın Meslek Yüksekokulunda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının (BAKKA) desteğiyle gerçekleştirilen eğitimlerde, geniş miktarda bilginin biriktirilmesi ve yararlı bilginin ayrıştırılarak taranması süreci olan veri madenciliği konusunda bilgi verildi.

Bartın Üniversitesi Bartın MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kıvanç Bakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, bilgisayar ortamında ve uygulamalı olarak sürdürülen eğitimler sonunda katılımcıların veri işleme, istatistiksel yöntemler, veri madenciliği yöntemleri, sosyal medya analizi, doğal dil işleme gibi birçok yöntemi içerisinde barındıran bir platform olan KNIME yazılımını kullanabileceklerini söyledi.

Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara Temel Veri Bilim sertifikası verileceğini ifade eden Bakır, "Bu eğitim sonunda şehrimizin ekonomik, siyasal ve turizme yönelik dijital ortamdaki büyük miktardaki verilerini veri madenciliği yöntemiyle analiz edilebilecek insan kaynağını yetiştirmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Bartın Üniversitesinden 10 çalışanın katıldığı eğitimlerin 14 gün süreceği bildirildi.

BartınYerel Seçim Sonuçları

Bartın Hava Durumu

1°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.