Şanlıurfa

Yerel Haber
06 Eylül 2017 - 14:39

Büyükşehir Belediyespor Çalışmaların Hız Verdi

IHA

Süper Amatör Lig’de mücadele veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor ligin başlamasına az bir zaman kala antrenman çalışmalarına hız verdi.
Süper Amatör Lig’de mücadele veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor, lig hazırlıklarını sürdürüyor. Yenice Tesislerinde Teknik Direktör Ahmet Görgün nezaretinde idman yapan futbolcular çift kale maç yaparak çalışmalarına ağırlık verdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ekrem Ayaz, ASKF Genel Sekreteri Adnan Yükselir, takımın yenice tesislerindeki idmanını yakından takip ederek antrenman çalışmalarını izledi. Futbolcularla bir araya gelen Özçınar, yeni sezonda takıma ligde başarılar dileyerek futbolculara tatlı ikram etti.
“Şanlıurfa’yı spor şehri yapacağız”
Şanlıurfa’da gençlerin spora yönlendirilmesi ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları amacıyla 12 farklı branşta gençlere spor kursları düzenlediklerini ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, Şanlıurfa’nın spor şehri olması için ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiklerini belirtti. Özçınar, "Takımımız ligde şampiyonluk için en büyük adaylardan birisidir ve çok iyi bir takım kurduk. Bizim amacımız burada sadece amatör ligde futbolcu yetiştirmek değil, aynı zamanda mahallenin tamamında futbol kültürünü geliştirmek, Şanlıurfaspor’un alt yapısını oluşturabilmek, gençleri sokaktan çekebilmek ve Şanlıurfa’nın bir spor şehri olabilmesi için elimizden geleni Büyükşehir Belediyesi olarak yapmaya çalışıyoruz. Güzel bir ekip ve güzel bir tesis kurduk. Bu yıl Şanlıurfaspor ve alt yapısını da biz İnşallah destek vereceğiz. Büyükşehir olarak amatörde iddialıyız" dedi.
"Hedefimiz Bal ligine yükselmek"
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi spor kulübü bünyesinde genç ve yetenekli futbolculardan yeni bir takım kurduklarını ve ligde iddialı olduklarını anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Reşat Özmen ise, "Genç, yeni ve Şanlıurfalılardan oluşan bir takım oluşturduk. Burada şampiyon olup bu yıl İnşallah kısmet olursa hedefimiz BAL ligine çıkmaktır. İdmanlarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Ekim ayında sezonun ilk müsabakasına çıkacağız. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde A takımından ziyade alt kategoride 12-19 yaş arası 6 takımımız bulunmaktadır. Sezonun futbol camiasına hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
“Bu sezon hedefimiz çok büyük”
2017-2018 futbol sezonunda amatör ligde hedeflerinin çok büyük olduğunu ifade eden ASKF Genel Sekreteri Adnan Yükselir, "Bu yıl hedefimiz büyük ve İnşallah Allah kısmet ederse Şanlıurfaspor’a burada futbolcu yetiştireceğiz. BAL ligine çıkacağız ve Bal liginden sonra daha da hedef büyüteceğiz. Şanlıurfa’ya böyle güzel tesis kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde 12 farklı branşta spor kursu düzenleniliyor.

ŞanlıurfaYerel Seçim Sonuçları

Şanlıurfa Hava Durumu

11°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.