Geri Dön

Bir duygu filmi Aşk Ağlatır

Yılın en iddialı filmlerinden “ Aşk Ağlatır “ 25 Ekim’de vizyona giriyor. Senaryo yazarlığını ve Yönetmenliğini Mehmet Taşdiken’in yaptığı, Ceyda Ateş, Melih Selçuk, Itır Esen, Yılmaz Gruda, Yağmur Tanrısevsin, Mert Yavuzcan, Ege Aydan gibi başarılı isimlerin yer aldığı “Aşk Ağlatır “yoğun duyguların işlendiği bir film, hüzünlü bir aşk hikayesi...Romantik bir dram

Bir duygu filmi Aşk Ağlatır

Hastalıklar, acılar, gözyaşları, hatta ihanetler içinde, sıra dışı bir insanlık dersi, ibretlik, unutulmayacak bir hikaye.Büyük yazar Dostoyevsky'nin “Ezilenler “ isimli romanından günümüz İstanbul'una bir uyarlama. Mehmet TaşdikenAşk Ağlatır “filminin çekimlerine 2013 yılı Mayıs ayında başladı. Çekimler beş haftalık bir sürede İstanbul'un çeşitli semtlerinde gerçekleştirildi. Film için birçok harabe halindeki mekan yeniden yapıldı ve düzenlendi. Filmin müziklerini ise başarılı müzisyen Saki Çimen yaptı.Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde filmin fragmanı sosyal medyada paylaşıldı.. fragman kısa sürede yoğun ilgili gördü ve izleyenlerden olumlu yorumlar aldı.

Filminin konusu

Olay, Atıf’ın ( Melih Selçuk) çevresindeki iki kızın dramatik hikayesidir. Atıf ve Lale ( Ceyda Ateş) neredeyse birlikte büyümüş ve birbirlerini seven iki gençtir. Lale, Barış’ı ( Mert Yavuzcan) tanıdıktan sonra ona aşık olur ve bunu bir gün Atıf’a itiraf eder.Atıf yıkılır. Ama Lale'nin bu ilişkisi uzun sürmez sonunda o da terkedilir. Atıf bütün olanlara rağmen, çevresi karşı çıktığı halde Lale’yi yalnız bırakmaz. Görüşmeyi sürdürürler. Atıf kimsenin yapmayacağı şeyleri yapar. Lale'ye en zor durumlarında yardımcı olur.Kendisini terketti diye ona düşman olmaz. Kırık,kırgın kalbiyle büyük bir insanlık dersi verir. Bu arada mahalleden 12 yaşında küçük hasta bir kız,Atıf'a aşık olur.Lale'yi de kıskanmaya başlar. Kötü, düşük insanların yanında yalnız yaşayan bu kimsesiz çocuğu Atıf yanına alır. Melis çok hastadır.Sonra büyük dram başlar.

Yönetmen Görüşü

Filmimiz bir duygu filmidir.Tutku,vicdan,masumiyet ve iç acıtan bir dram. Her olaya aynı şablon refleksleri vermeye alışmış insanların, ezberini bozacak, nerdeyse türü kalmamış, bir insanca yüreğin hikayesi bu aslında.Evet ama filmde de görüyoruz ki acı çekmeden insan olunmuyor. Optimist bir çizgide, iç yıkayan hüzünlü bir hikaye.İçinizi yıkıyor sonra size vefayı, cömertliği,bağışlayıcılığı hatırlatıyor.Ne güzel.Karamsarlık vermiyor. İçinizi karatmıyor. Duygular iyidir. Onu konuşmak onu düşünmek iyidir. İnsanı insan eden duygulardır.

Künye

Yapım: Afitaş & At Yapım

Yapımcılar: Mehmet Taşdiken- Atalay Taşdiken

Senarist - Yönetmen:Mehmet Taşdiken

Görüntü Yönetmeni:Murat Kılıç

Oyuncular: Melih Selçuk, Ceyda Ateş, Aslıhan Kapanşahin, Yılmaz Gruda,

Ege Aydan, Levent Öktem, Mert Yavuzcan, Itır Esen, Kerem Fırtına, Yağmur

Tanrısevsin

Müzik: Saki Çimen

Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber