Geri Dön

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyun, 'Bir Baba Hamlet'te

Baba Sahne'nin yeni oyunu 'Bir Baba Hamlet', Shakespeare’in başyapıtı Hamlet'i kahkaha dolu bambaşka bir yorumla sunuyor.

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyun, 'Bir Baba Hamlet'te

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun rol aldığı 'Bir Baba Hamlet' oyunu, 3 Haziran Cumartesi ve 9 Haziran Cuma akşamı saat 20.30’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak.

Sahne ve kostüm tasarımını Barış Dinçel’in, ışık tasarımını Yakup Çartık’ın, hareket düzenini Işıl Zeynep’in yaptığı oyunun müzikleri Can Şengün’ün, eskrim koreografisi Deniz Özmen’in, şarkı sözleri ise Faruk Üstün’ün imzasını taşıyor.

OYUNUN KONUSU

Yönetmenliğini Emrah Eren’in üstlendiği “Bir Baba Hamlet”te; kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkar oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı “Hamlet”i seçmişlerdir. Cansiparane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler, ama kısa sürede temsil “can havli”ne dönüşür.

Biri, oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı gibi davranan yarım porsiyon aktör; diğeri de şarkı söyleme hevesiyle sürekli müzikallerden dem vuran bir şaşkın... Eli yüzü düzgün, başı sonu belli, dört başı mamur, babalar gibi bir Hamlet düşlerlerken, ortaya çıkan kepazelik 'Bir Baba Hamlet'e döner.

28 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni28 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber