‘ANA OCAĞI’ HANGİ KANALDA BAŞLIYOR? ‘

Ana Ocağı’, TRT 1’in demirbaş yarışmalarından biri oldu. 250 bölüm yayınlandı. Ümmiye Anne, ekran yıldızı Ronaldo’yla oynadı. Yarışma, Star TV’de yeniden başlıyor. Ümmiye Anne yine olacak. Kaynanalar ve gelinler, 55 dönümlük araziye sahip çiftlik evinde, en fazla altınları toplamak için uğraşacak. Çiftlikte, 15 inek, 35 koyun, iki eşek bir at ve 110’un üzerinde tavuk var. Dört gelin ve kaynana bir hafta yarışacak.

BREZİLYA’DA
BİR NUMARA!

Bizde 2014 yılında Kanal D’de ‘Şansa Davet’ adıyla yayınlanan bir yarışma vardı. Çok uzun sürmedi. Önceleri iyi gitti, sonra bir düşüş yaşadı. Ama Brezilya’da öyle olmadı. ‘Comprar é Bom, Levar é Melhor’ adıyla üç sezondur ekranda... Şimdi dördüncü ve beşinci sezonları çekilmiş. Her biri 13 bölüm... Bu arada yeniden Türkiye’de hayata geçirme çalışmaları olduğunu duydum.

TRT 2’DE DERS
GİBİ PROGRAMLAR

Şimdi tarih dersimiz başlıyor. Sırada felsefe var, buyurun izleyelim. Şimdi sırada mimarlık dersimiz... Dil, tarih, coğrafya fakültesi ya da edebiyat fakültesi değil; bir televizyon kanalı sonuçta... Format, kültür kanalını, bir üniversitede ders işleme haline götürüyor. Görsel malzemesi daha bol, film müzik ve gösteri örnekleri daha fazla bir akış. Ne bileyim, bir caz programı, bir fusion müzik dünyası, özel rock programı, deneysel müzik yapanlar, gösteri projeleri, daha fazla sinema ve tiyatro oyunu... Sohbeti güzel, anlatacakları olan bir oyuncuyla program, ilk aklıma gelen Zafer Algöz mesela...
Her ‘görüşün’ sohbeti, keyifli isimleri var, bulun yani... Daha yaratıcı olmak kısaca...
Her şey olsun, eksik kalmasın.
Yerine, renkli ve akıcı olsun...