“SiYASETÇiLERiMiZiN TAKLiDiNi YAPIYORUM, MESELA SARKOZY”


Bloomberg HT kanalında Kenan Erçetingöz’ün konuğu Yavuz Seçkin. Çok iyi bir iş yapıyor Seçkin. 25 kukladan oluşan bir aile kurmuş. Ünlülerimiz. Bunların sayısını 100’e çıkarmayı düşünüyor. Her bir kukla 4 bin TL’ye maloluyor. Bir de bu projeyi televizyona taşımayı düşünüyor. 7 dakikalık skeçler şeklinde. 12 yıl önce ‘Plastip Şov’ vardı. Burada siyasetçiler de yer alırdı ve seslendirmelerini Yavuz Seçkin yapardı. Laf döndü dolaştı, şovlarında siyasetçilerimizin taklidini yapıp yapmadığını sordu Erçetingöz, “Eskiden Ecevit’in Demirel’in taklidi yapılırdı. Siz o kulvara girmiyor musunuz?” Yavuz Seçkin “Yooo” diyerek cevapladı. “Yaptığınız bir siyasetçi var mı?” sorusuna gelen cevap “Sarkozy” oldu. Bu noktada hem soru hem de cevap, kendi içinde bir mizah barındırıyordu. Erçetingöz devam etti; “O yabancı, çekiniyorsunuz yani.” Seçkin “Yooo”lardan gidiyordu. “Yani Sarkozy’yi yapalım, dedik. “Anla Kenan Kardeş” demek istiyordu. Şimdi buna ne gerek vardı. İyi iş yapan komedyenlerin hiç biri ‘bu işlere’ bulaşmıyor. 2000’li yıllarla başlayan bir olay. Televizyonda sadece Levent Kırca, Başbakan’ı skeçlerinde ağırladı. Yavuz Seçkin özetliyordu durumu; “Sarkozy yapalım siyasetçi ve siyaset niyetine geçip gidelim.” Halbuki 2000’li yıllar kadar mizaha hizmet edecek politik bir sürecimiz oldu mu?

REHBERiM

YAHUDİ SOYKRIMININ MEKTUBU
Alman Yahudisi olan Anne Frank (Ellie Kendrick) II. Dünya Savaşı sırasında ailesiyle Amsterdam’da yaşayan genç bir kızdır. Alman işgalinde 25 ay boyunca babasının ofisinde Naziler’den saklanmaya çalışır. Sonunda ailesi ve diğer Yahudilerle tutuklanır ve toplama kampına gönderilir. 1945’in başlarında, henüz 15 yaşındadır. Soykırım sırasında günlüğüne yazdıkları, yaşanan trajedinin en önemli kanıtlarından. Daha önce filmi çekilmişti. Bu yeni hali. (SİNEMA TV/ 21.00)

AĞLATTIĞI SÖYLENİR
Daha önce yine TNT’de yayınlandı. Ama bu gece ağlamak isteyenler varsa onlar için önerilir. ‘Meleklerin Ayak Sesleri’. Penelope Cruz ve Polly Walker başrollerde. Evliliği sarsılan bir kadının hayatı sorgulamasını üzerine hem dram hem romantizm. Kaptırıp ağlayanlar olmuş filmi izlediklerinde. Biraz ruh haline bağlı bir durum. (TNT/22.00)

YENİSİ DE İYİ
‘Cenazede Ölüm’ çok ses getiren bir İngiliz komedisi. Yeni çevrimi Moviemax Premier (Digitürk) kanalında. Bir cenaze ve açığa çıkan sırlar. Ölen babalarını cenazesi için toplanan aile, hiç bilmedikleri bir sırla karşı karşıya gelir. Yeni çevrimi de aslı kadar başarılı. (MOVIEMAX PREMIER/21.00)

SİNİR HASTASI BÖYLE HİCVEDİLİR
Dave Buznik öfkeyi kontrol için bir programa katılır. Programı yürüten hocanın kendi öfkesini kontrol etme konusunda sıkıntıları vardır. Jack Nicholson ve Adam Sandler’den size tavsiye edeceğim bir komedi. ‘Sinir hastası’ portresi bu kadar başarılı hicvedilir. Ya hep diyorum “Şu CNBC-E filmleri artık HD kalitesinde yayınlasın” diye. Onun dışında bu filmi mutlaka izleyin, teknolojik açıdan keyif vermese de. (CNBC-E/22.00)

SENARYO BİLDİK AMA İŞLEMESİ FARKLI
Adam, bir konferansa konuşmacı olarak katılan İngiliz bir yazar. Kadın, Fransa’dan gelen bir sanat galerisi sahibi. Toskana’da, küçük otellerin, kafelerin aşka davetiye çıkardığı kentte karşılaşırlar. ‘Aslı Gibidir’ İran Yeni Dalgası’nın önde gelen yönetmenlerinden Abbas Kiarostami’nin kendi yaşam öyküsünden esinlendiği bir film. Bildik bir konuya bildik olmayan bir yaklaşım ustanın işi. Oyuncu seçim-inden de bu anlaşılıyor; Juliette Binoche’un karşı-sında İngiliz bariton Willam Shimell’i oynatıyor. (MOVIEMAX FESTIVAL/21.30)