Yalova

Yerel Haber
15 Kasım 2016 - 14:14

Çiftlikköy'de Kantin Denetimleri

YALOVA (AA) - Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri tarafından ilçedeki okul kantinleri denetlendi.

Denetimlerde, öğrencilerin sağlıklarını tehdit edebilecek unsurlar, mevcut yiyecek ve içecekler kontrol edildi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, denetimlerde işletmelerin, iş yeri açma ve çalışma ruhsatını, öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenmeleri için satılan gıda ürünlerinin raf ömürlerini, çalışanların genel hijyen kurallarına uyup uymadığının kontrol edildiğini söyledi.

Amaçlarının çocukların daha hijyenik ortamlarda daha sağlıklı besinleri tüketmeleri olduğunu dile getiren Silpagar, şunları kaydetti:

"Kantinlerde satışı yasak olan gazlı aromalı içecek ve yiyecekler konusunda da işletmeler kontrol edilerek bilgilendirilmede bulunuldu. Bu tür yiyecek maddesi satışı yapılan kantinlere ise cezai işlem uygulanıyor. Denetimleri, 'Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği' kapsamında gerçekleştiriyoruz. Çiftlikköy'deki kantinlerin genel olarak iyi durumda."

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.