Gündem
04.11.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 04.11.2013-2:30

Çoban av tüfeğiyle ‘leopar’ öldürdü

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde kuzeni Mahmut Kaplan ile Solmaz köyü kırsalında hayvanlarını otlatan Kasım Kaplan (29), arkasından üzerine atlayan bir leoparın saldırısına uğradı.

Sitene Ekle

AA

Boğuşma sırasında Mahmut Kaplan, av tüfeğiyle ateş ederek leoparı öldürdü. Yaralanan Kasım Kaplan, köye gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Kolundan ve sırtındaki 5 yerinden aldığı pençe darbesiyle yaralanan Kaplan, tedavinin ardından taburcu edildi.  Çoban Kaplan, konu hakkında şunları söyledi: “Kayalık bir yerde dururken aniden birşey üzerime atladı. 1,5 metre yükseklikten aşağıya düştük ve 10 metre yuvarlandık. Düştüğümüz yerde tekrar üzerime atladı. Pençe darbeleriyle yaralanmıştım. Mahmut Kaplan av tüfeğiyle ateş ederek hayvanı öldürdü.”
Doğa Koruma Milli  Parklar Şube Müdürü Erdal Seven, “Leoparların İran’da yaşadığını biliyoruz. Gezginci bir hayvan türü” dedi.  Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Kılıç, “Çok nadide bir tür. Tekrar ortaya çıkması bir mucize” dedi.


Etiketler: biyoloji
Bilgi YarışmasıKadınların ayak bileklerine taktıkları bileziğe ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.