“Çoğu anne baba, hiçbir çocuğun elma dilimini kızarmış patatese tercih etmeyeceğini sanır. Araştırmalarımızda, her şeyin onlardan bunu nasıl istediğinize bağlı olduğunu keşfettik” diyen Prof.Dr.Wansink, anne babalara, araştırmalarının sonuçlarına dayanan bazı ip uçları da veriyor.Çoğu anne baba, hiçbir çocuğun elma dilimini kızarmış patatese tercih etmeyeceğini sanır diyen Prof. Dr. BrianWansink cümlelerine şu şekilde devam ediyor “Araştırmalarımızda, her şeyin onlardan bunu nasıl istediğinize bağlı olduğunu keşfettik. İşin sırrı şu: Onların ne yemek istediğini onlara sormayın. Onların en sevdiği arkadaşı, öğretmeni ya da kahramanı ne yerdi, onlara bunu sormalıyız. Batman, Örümcek Adam vs. ne yerdi? ile ilgili bazı ipuçları:• Net olun, ön yargılı olmayın. İki seçenek arasında seçim yapın: Batman ne yerdi? Elma dilimi mi yoksa patates kızartması mı?

• Onların cevaplarını eleştirmeyin. Yorum bile yapmayın. Sonra sadece şunu sorun: “Sen ne yerdin? Elma dilimi mi yoksa patates kızartması mı?”

• İstediklerini onlara verin ve devam edin.

“Türkiye’nin ilk sağlıklı beslenme anne ve çocuk dergisi” Kids&Gourmet’da yer alan haberin tamamı ve dergiyi okumak için; www.kidsgourmet.com.tr

AppStore: Kids &Gourmet ücretsiz mobil uygulaması veya Turkcell Dergilik uygulamasını kullanabilirsiniz.