Gündem
09.03.2014 - 02:30 | Son Güncelleme: 09.03.2014-2:30

Çocukların başkan adayı Sünger Bob

Daha önce Galatasaray taraftarları arasına dalarak caz konseri düzenleyen Culture Multure ekibi bu kez rotasını çocuklara çevirdi ve belediye seçimlerindeki başkan adaylarının kim olduğunu sordu.

Sitene Ekle

MÜJDE YAZICI

Her gün yeni bir seçim anketinin yayınlandığı bugünlerde, Culture Multure ekibi ortama biraz neşe katmak için sokağa çıktı ve ‘haberi’ çocuktan aldı. Çocuklarla seçim anketi yapan ekip, geleceğin seçmenlerine “İstanbul’un belediye başkanı kim olsun?” diye sordu. Çocuğun olduğu yerde tabii ortaya birbirinden renkli ve iddialı adaylardan oluşan bir seçim anketi çıktı. 
Daha çok kendini başkan olarak gösteren çocuklardan kimisi “Annemi seçerdim” dedi, kimisi “Sünger Bob” veya “Hadise” diye cevap verdi. “Harry Potter”, “Drogba”, “Katy Perry” ve “Elif’in babası” da başkanlıkta adı geçen ‘iddialı’ isimlerden. Seçim anketini yaparken Göztepe Parkı ve Caddebostan Sahili mekan olarak seçen Culture Multure, daha önce maçtan çıkan hararetli Galatasaray taraftarlarına sokak ortasında bir anda caz konseri organize etmişti. Bir diğer sokak projeleri ise Eyüplüler ile yürüyen bir resim sergisini buluşturmaktı. Daha önce bu tarz yaratıcı etkinliklerle ‘aniden’ karşımıza çıkan Culture Multure’ın kurucusu İlkay Yıldız, iki amaçlarının olduğunu vurguluyor: Biri sadece kültür-sanat reklamcılığı alanında uzmanlaşmak, diğeri kamusal alanda kültür-sanat projeleri üretmek. Yıldız; sanatı sokağa çıkarma, her kesimden insana farklı kültürel ve sanatsal deneyimler yaşatma hedefiyle birey, toplum ve şehir kültürü üzerine projeler ürettiklerinin de altını çiziyor.

YouTube’dan izlenebilir
Yıldız’a yeni sürprizli projelerini ve daha önce yaptıkları farklı işler sorulduğunda şöyle cevap veriyor: “Sosyal ve kültürel deneyimler olarak baktığımız bu projeler çerçevesinde, İncesaz’ın son albümü Geçsin Günler’in albüm tasarımı, tanıtım filmi ve klip çalışmalarını gerçekleştirdik. Ayrıca, yazar Uygar Şirin’in kitabı ‘Karışık Kaset’ için bir tanıtım çalışması yaptık. Yeni projelerimiz yine kamusal alan kültür-sanat projelerine aracı olmak ve farklı disiplinlerden sanatçıların eserlerinin tanıtımı olacak.”
Culture Multure’ın diğer projeleri ve en yeni çalışmaları çocuklarla seçim anketi, Youtube üzerinden izlenebiliyor. Şu anda Facebook, Twitter gibi internet sayfalarından paylaşılmaya başlanan çocuk anketi videosu, eğlenceli montajıyla da seyir keyfini daha da arttırıyor.

Seçim vaatleri:

- Daha çok kütüphane açarım. Parkları çoğaltırım çocuklar eğlensin diye. Dondurmacı ve tatlıcıları çoğaltırım. Çocuklar istediği yere çıkabilir diye bir yasa koyarım.
- Bunu biraz düşüneyim....
- Boş arazilere çiçekler dikerim. Her yeri yemyeşil yaparım. Oyun parkları yaparım.
- Çocukların istediği kadar çikolata yiyebilmesini sağlardım.

Künye

Proje: Culture Multure
Prodüksiyon:
Jaguar Projects
Yönetmen:
İsmet Kurtuluş
Grafik Tasarım:
Mesut Uğurlu
Müzik: Yoyo İstanbul / Zone Music

 

 


Bilgi YarışmasıAlışverişte öteberi taşımak için kullanılan, ilmeklerden oluşan ağ biçimindeki torbaya ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.