Geri Dön

Bu oyun yeni evlilere ve boşananlara bedava

1 Ocak 2005'ten sonra evlenenler ve boşananlar, kısa bir süre için evlilik cüzdanlarını veya boşanma ilamlarını göstererek "Dostlarla Akşam Yemeği"ni ücretsiz izleyebiliyor

Oyunun yönetmeni ve oyuncularından biri olan Tufan Karabulut, çok ilgi gördüklerini belirterek "Sürekli telefon edip oyunla ilgili sorular soruyorlar. Gelenler de yanlarında evlilik cüzdanlarını getiriyor" diyor. Şu ana kadar hiç boşanan çiftle karşılaşmadıklarını söyleyen Karabulut, gelenlerin evlilik cüzdanlarına veya boşanma ilamına baktıklarını da ifade ediyor.Pulitzer ödüllü "Dostlarla Akşam Yemeği", yazar Donald Marguiles'in ülkemizde sahnelenen ilk oyunu. Evlilik temalı oyunda birbirleriyle dost olan ve birlikte yaşlanma hayalleri kuran iki evli çiftin başından geçenler sergileniyor. Hiç beklemedikleri bir anda çiftlerden biri, erkeğin bir başka kadına aşık olması üzerine boşanmaya karar verir. Erkek bu aşkın nedenlerini açıklarken, aslında evliliğini bitirme nedenleri de gün yüzüne çıkar. Tiyatro Fora, "Dostlarla Akşam Yemeği" isimli bir oyun sahneliyor. Oyunu izlemeye gidenler için ise "farklı" bir sürpriz var. Çünkü 1 Ocak 2005 tarihinden sonra evlenenler ve boşananlar, oyunu ücretsiz izleme hakkına sahip. Karabulut "Dostlarla Akşam Yemeği"nin aşk, dostluk, ihanet, evlilik, insanların tek eşliliğe uygun olup olmadığı gibi konuları gündeme getirdiğini belirterek yeni evlenen ve yeni boşananların mutlaka izlemelerini tavsiye ediyor. Karabulut: "İnsanların bu oyunu seyrettikten sonra hayatlarına daha iyi bir şekilde devam etmesini istiyoruz. Evliliğiniz bir gün patinaj yapmaya başlarsa ne gibi önlemler almanız gerektiğine de cevap veren bir oyun bu." Karabulut'a göre evlilik kurumunu olumlu ve olumsuz yönleriyle ele alan oyundaki en güzel sözlerden biri "İki kişinin arasındakini en iyi o iki kişi değerlendirebilir". Karabulut bunu da şöyle açıklıyor: "Çünkü dışarıdan bakanlar bir bakıma hariçten gazel okuyanlardır. Bir çiftin yalnız kaldığında neler yaşadığını en iyi kendileri bilir." "Gelinim Olur musun", "Benimle Evlenir misin" gibi programlarla da toplumun gündemine iyiden iyiye oturan ve sabahtan akşama kadar kimin kiminle evleneceğinin tartışıldığı bir ortamda "evlilik" kavramını tekrar değerlendirmek isteyenlere göre bir oyun "Dostlarla Akşam Yemeği". Karabulut'un deyişiyle "evlenecekler, evliler, boşanacaklar ve zaten boşanmış olanlar" kaçırmasın!Muammer Öztat'ın çevirdiği, Tufan Karabulut'un yönettiği, müziklerini Burcu Selçuk'un, dekor-kostüm tasarımını Eda Söylerkaya'nın, ışık tasarımını Yüksel Aymaz'ın gerçekleştirdiği "Dostlarla Akşam Yemeği"nin oyuncuları ise Arda Kavaklıoğlu, Burcu Başaran, Tufan Karabulut ve Sena Taşkapılıoğlu. Oyunu, her pazar saat 15.00'te Kadıköy-Barış Manço Kültür Merkezi'nde izleyebilirsiniz. "Hayatlarına, bu oyunu izledikten sonra devam etsinler istiyoruz"

Manisa ve İzmir'de hissedilen depremle ilgili uzmanlardan ilk açıklama!Manisa ve İzmir'de hissedilen depremle ilgili deprem uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy ise durumun kritik olduğundan bahsederek fayın kuzeye doğru hareket ettiğinden söz etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber