Cennet bahçelerinden mücevherler

Gucci’nin ilk lüks mücevher koleksiyonunun odağında çiçekler, lüks taşlar ve hayvanlar var.

Cennet bahçelerinden mücevherler

Gucci’nin kreatif direktörü Alessandro Michele, ünlü moda markası için tasarladığı “Hortus Deliciarum” koleksiyonunda mücevher meraklılarını mistik bahçelere götürüyor. Markanın Paris’te açılan ilk mücevher butik mağazasında satışa sunulan koleksiyon 200 parçadan oluşuyor. Tasarımcının Gucci için tasarladığı ilk lüks mücevher koleksiyonunun odağında hayvanlar alemi ve “cennet bahçeleri” yer alıyor. 16 Place Vendome’da satışa sunulan koleksiyonda tasarımcının yaratıcı ve zengin dünyası değerli taşlarda hayat buluyor. Üç farklı temadan ilhamla yaratılan koleksiyonda Eden, Arcadia ve Xanadu bahçelerinin izdüşümleri renkli ve değerli taşlara yansıyor.

Koleksiyonun ikinci bölümünde cesareti ve gücünden ilham alınan aslan ve kaplan figürleri, üçüncü bölümdeyse iri taşlarla bezeli iddialı yüzükler dikkat çekiyor. Tasarımcının en sevdiği renk olan pembeyi de sıkça gördüğümüz Hortus Deliciarum’da Gucci’nin sembolik motifleri ve ortaçağdan esinlenmeler de koleksiyonda öne çıkıyor.

Yer: İstanbul... Bozuk sileceklere böyle çözüm buldularİstanbul'da yağmur altında ilerleyen otomobilin bozuk sileceklerinin araç içindekiler tarafından iple kontrol edilmesi ilginç görüntüler oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber