Geri Dön

'Hayatımda korkulara yer yok'

Kanal D’de Magazin D Cumartesi ve Magazin D Pazar’ı sunan Çağla Şıkel “Hayatımın en güzel dönemindeyim. En olgun, en eğlenceli, en çalışan, en mutlu, en anne... “ diye anlatıyor ve ekliyor “Hayatımda korkulara yer yok”

'Hayatımda korkulara yer yok'

Kanal D’de yayınlanan Magazin D Cumartesi ve Magazin D Pazar’ın sunuculuğunu yapıyor ünlü model Çağla Şıkel. Şıkel’le ailesinden kariyerine, annelikten oyunculuğa kadar her konuda konuştuğumuz samimi bir röportaj yaptık...

- Sunucu kimliğinizle izliyoruz sizi Magazin D Cumartesi ve Pazar’da...

Evet, şu an çok keyifli gidiyor. Ben durmayı pek sevmiyorum, o yüzden bu canlı yayın bana farklı bir enerji verdi. Birkaç işle ilgili görüşmelerimiz devam etmekte. Kendi başıma bir program yapmayı düşünüyorum artık, güzel bir teklif var, sözleşme aşamasındayız ama ben imza atmadan oldu demem...

- Bir magazin programı sunuyor olmak nasıl sizin için?

Magazin programı sunuyor olmak, daha doğrusu sunum yapmak benim için çok keyifli. Çok güzel bir ekiple çalışmak, enerjinin yüksek olması işimizi daha da kolaylaştırıyor.

- Yazın daha fazla izliyoruz sanki magazin programlarını...

Tabii ki yazın görüntüler çok başka oluyor. Deniz, güneş ve renkli görüntüler daha fazla olduğu için bence magazin programları daha fazla izleniyor. Çevremden her zaman Magazin D ile ilgili çok güzel yorumlar aldım. Çünkü çok kaliteli bir program. Kanalımız, ekibimiz, yapımcımız çok iyi. Dolayısıyla da iyi bir iş çıkarttığımızı düşünüyorum.

Hayatımda korkulara yer yok

“Beklentiler sadece üzer”

- Ünlülerin renkli hayatlarını görmek mi hoşumuza gidiyor sizce, sebebi ne?

Ne kadar merak edilmiyor gibi gözükse de aslında ünlülerin özel hayatları, nerelere gittikleri, kimlerle beraber oldukları insanları ilgilendiriyor ki çok izleniyor diye düşünüyorum.

- Örneğin bir arkadaşınızın haberini sunarken tepkiniz nasıl oluyor?

Güzel bir haberse çok çok heyecanlanıyorum. Hatta Alişan’ın ve Bengü’nün haberlerinde heyecandan prompter’daki yazıyı okuyamadığım zamanlar bile oldu açıkçası.

- Kendinizle ilgili bir haber gördüğünüzde nasıl hissediyorsunuz?

Kendi haberlerimi özellikle isim olarak sunmuyorum ama magazin turu, haber turu içerisinde yer alıyor tabii. Özellikle çocuklarımla olan görüntüleri çok keyifle seyrediyorum.

- Sunmayacağınız bir haber var mı?

Birilerini rencide edecek, üzecek hiçbir anons ya da haber Magazin D’de olmuyor. Gerçekten çok ilkeli, seviyeli magazin yapıyoruz. Bu yüzden de sunmayacağım bir haber olduğunu düşünmüyorum.

- Şu an nasıl bir Çağla Şıkel var, hayatınızda nasıl bir dönemdesiniz?

Her zaman söylediğim gibi hayatımın en güzel dönemindeyim. En olgun, en eğlenceli, en çalışan, en mutlu, en anne...

- Annelikle birlikte kendinizde ne gibi değişikliklere şahit oldunuz yıllar içinde?

Tecrübelerin, acıların, hayal kırıklıklarının getirdiği bugün en çok çalışan kadın olmayı ve anneliğimi sevdim. Evet, çok okuyan, kendini çocuklarının gelişiminde eksik hissettiği yönlere göre geliştiren, iyi bir oyun annesi olduğumu düşünüyorum. Onlarla oyun oynamak, çocukluğuma dönmek, ayrı bir hayal dünyası yaratmak bana çok iyi geliyor.

- ‘Aile’, ‘ev’ neler ifade ediyor size?

Kaç kişilik olursa olsun sevgi dolu olabilmek, mutlu bir aile yaratabilmek kadının elindedir. “Yuvayı dişi kuş yapar” cümlesi gibi. Biz büyük, bağları çok kuvvetli bir aileyiz. Ben böyle gördüm, böyle büyütüldüm. Küslük olmaz, maksimumda sevgi ve saygı vardır. Güvenli bir alan mı ya da her an yanında olan insanlar mı? Zaten çok kalabalıklar içinde yalnızız. Biz biriz ve tekiz. Bu yalnızlık eğer kişiyeyeterse kendi zenginliği içinde hep mutlu kalacaktır. Beklentiler sadece üzer.

- “Ne yaşlanma, ne de ölüm korkum var. Hayatı o kadar sindirerek, başarıyla ve yükselişte yaşadım ki bu tarz kaygılar taşımıyorum” demişsiniz. En büyük korkum dediğiniz şey nedir?

Hayatımda korkulara yer yok.

- Başarılarınızı hangi özelliklerinize bağlıyorsunuz peki?

Yapısal özelliklerim, karakterim herhalde diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi çok kitap okuyor, kendimi çok geliştiriyorum. Her geçen gün hayatın tadına daha çok varıyorum. Kendimi dışarıdan izleyebilme yeteneğini geliştirdim, bu çok keyifli. Özümde sevgi ve aşkla yaşıyorum hayatı. Diğer duygular hep gelip geçici...

- Nefes eğitiminin de olumlu etkileri olmuş hayatınızda...

Nevşah Karamehmet’in mucize nefes kursu hayatımı değiştirdi. Şu kadarını söyleyeyim sadece mükemmel bir işim, hayatım, fiziğim, sağlığım, çocuklarım, ailem, çevrem kusursuz güzellikte... “Evet ama eeee ???” dedim bir gün kendi kendime. Şükür ediyorum binlerce kez ama içimde, ruhumda bir eksiklik olduğunu hissettim ve tamamen tesadüfen o kursa gittim. İçimdeki eksiklikleri orada keşfettim. Öğrenmem, duymam gereken şeyler vardı; hepsini orada buldum. Şiddetle tavsiye ediyorum.

- “Olgunlaşmamda, kendimi sevmemde boşanmamın, çocuklarımın çok etkisi var” demişsiniz.

Kendini sevmemek diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Her kişi kendini mutlaka sever ama iyisiyle ama kötüsüyle, kabul edebilmek önemli. Ben niye şöyleyim, ben niye böyleyim asla demedim. Bizi bizden daha çok sevecek, bize bizden daha iyi bakacak birinin olmadığını düşünmeliyiz. Biz kendimizi sevmezsek ha bire sevilmeyi bekleriz. Bu da hayal kırıklığı yaratabilir.

YENİ NESİL YOUTUBER OLARAK TANIYOR

- YouTube kanalınız da var, sizi şaşırtan yorumlar geliyor mu?

En çok şaşırtan, beni televizyondan veya mankenlik mesleğinden dolayı değil, YouTube’dan tanımaya başlayan genç kitle oldu. Adımı bile bilmeyenler “Aaa bu YouTuber’ı çok seviyorum” diyerek beni şaşırtıyor ve çok mutlu ediyorlar.

- Yeniden oyunculuk yapmayı düşünüyor musunuz peki?

Yeteneğime güveniyorum. Oyunculuk için verebileceğim vakte güvenmiyorum. Oyunculuk yapacaksam çocuklarımla geçireceğim zamandan fedakarlık yapmam gerekir. Bu yüzden ikinci planda.

- Şu an iki çocuk annesi olan Çağla’nın, anne olmadan önceki Çağla’ya vereceği en önemli tavsiye ne olurdu?

Anne ol, hemen anne ol, sana çok iyi gelecek!

“BİZ SÜPER GÜÇLERİ OLAN ÜÇ KAHRAMANIZ”

Hayatımda korkulara yer yok

- Ünlü bir anne-babaları olmasının bir zorluğunu yaşıyor mu Kuzey ve Uzay?

Hayır, sadece fotoğraf çektirdiğimizde bir duruyorlar, hâlâ hayret ediyorlar. Onlar normal iki çocuk. Her çocuğun yaptığını yapıyorlar, özel bir durumları yok. O yüzden beni defilede, babalarını konserde görünce değişik şeyler hissediyorlar sadece. Onlar asla ünlü çocukları olmadılar...

- Şu an Kuzey ve Uzay’ın ilgileri hangi alanlar üzerinde?

İkisi de müzik ve spora ilgi duyuyor. Mümkün olduğu kadar sporun ve sanatın her dalını denemeleri için onlara uygun platform sağlıyoruz. İleride neyi yapmayı seçecekleri kendilerine kalmış...

- Anne ve oğullar olarak ritüelleriniz neler?

Kendi masalımızı yaratmak en sevdiğimiz oyun. Biz süper güçleri olan üç kahramanız. Ve kendi dünyamızda yaşıyor, çalışıyor, ağaçtaki zeytinleri elmas yapıp geçiniyoruz.

Hakan Ural'dan Barık ailesine yardımKanal D ekranlarında yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta?' programında gündeme gelen Barık ailesinin yaşadığı dram herkesi derinden etkiledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber