Kitaplık

Kitaplık

ALTIN TEPE

Francis Spufford / Çev: Berkan M. Şimşek / Monkl / 33 lira

Spufford’ın 1746 New York’unda geçen kitabının baş karakteri bir İngiliz. 7 bin kişilik nüfusa sahip New York’ta Richard Smith adındaki karakterin başından gizemli olaylar geçiyor. “Altın Tepe”, dönemin ruhunu iyi bir şekilde yansıttığı gerekçesiyle pek çok ödüle değer görüldü.

Kitaplık

HAYVANLARI ANLAMAK

Lars Svendsen / Çev: Murat Erşen / Redingot / 24 lira

Hayvanlar dünyayı nasıl algılar? Bir kedi ya da köpek olmak aslında nasıl bir şeydir? Svendsen; insanlara, hayvanların dünyasını anlayabilmeleri için ipuçları sunuyor. Hayvanların iletişimini, zekâsını, yalnızlığını ve acısını anlatırken çok daha temelinde de insan ve hayvanların nasıl birlikte yaşayıp bir çeşit arkadaşlık kurabileceğini derinlemesine inceliyor.

Kitaplık

HEIDI

Johanna Spyri / Çev: Devrim E. Alkış / İletişim Yayınları / 22 lira

Dünyanın en ünlü İsviçrelisi Heidi, Spyri tarafından henüz 20’li yaşlarının ortasındayken kaleme alınmış bir roman. Yazar, küçük bir kız çocuğunun hikayesi üzerinden ilk sanayileşme döneminin sosyo-ekonomik durumuna bir gözlem de sunar.

Kitaplık

 

Karısını ezmeye çalıştıÇin'de bir adam, boşanma duruşmasından önce motoruyla karısını ezmeye çalıştı. Kadına çarpan saldırgan koca ardından bir otomobile çarptı. Kaza sonrası ayağa kalan adam ardından kadına palayla saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber