Konya

Yerel Haber
19 Mayıs 2017 - 19:09

Çumralı Öğrencilerin "Bocce" Başarısı

KONYA (AA) - Çumra'nın Türkmenkarahüyük Mahallesi'nde eğitim gören Türkmenkarahüyük Ortaokulu öğrencileri ilk kez tanıştıkları spor dalı Bocce'de Konya il birincisi oldu.

Bocce Küçük Erkekler kategorisinde Konya birincisi olan Türkmenkarahüyük Ortaokulu öğrencileri, 11-13 mayıs tarihlerinde Mersin'de düzenlenen iller arası turnuvada da Konya'yı temsil etti.

Türkmenkarahüyük Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Cansu Ceylan, ilk görev yerinin bu okul olduğunu belirterek şöyle konuştu:

''Okulumuzun öğrencileri bu spor dalıyla ilk kez tanıştı. Bir yıl gibi bir süredir bu spor dalında imkansızlıklara rağmen çalışmaya devam ediyoruz. Bir yıl gibi kısa bir sürede ve imkansızlıklara rağmen yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Konya'da yapılan turnuvalarda Konya il birincisi olduk. 11-13 Mayıs tarihleri arasında da Mersin'de yapılan İl turnuvalarına katıldık. Turnuvaya A grubunda İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli, Uşak, Kırşehir ve Adıyaman katıldı. Bu iller arasında Uşak, Kırşehir, Adıyaman ve Ankara illerine karşı galip geldik''

KonyaYerel Seçim Sonuçları

Konya Hava Durumu

17°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.