13.09.2017 - 14:45 | Son Güncelleme: 13.09.2017-14:45 A-A+

Davut Güloğlu suskunkuğunu bozdu

Karadeniz müziğinin ünlü isimlerinden Davut Güloğlu, 5.5 yıl aradan sonra hazırladığı yeni albümle müzik piyasalarına dönüyor.

Davut Güloğlu suskunkuğunu bozdu

Muhammet KAÇAR / RİZE (DHA)

Memleketi Rize'de bulunan Davut Güloğlu, 16 eserden oluşan 9'uncu albümünün kısa bir süre sonra piyasaya çıkacağını açıkladı.

5.5 yıl aradan sonra bir albüm yaptığını hatırlatan ünlü şarkıcı, "Sevenlerimiz, 'Neredesin?' diye soruyordu. Genelde en fazla 3 yıl arayla albüm çıkarıyordum. Bu kez ara biraz uzun oldu. İstanbul, Yalova ve Rize'de inşaat işleri yapmaya başladım. Bu nedenle biraz yoğunlum oldu ama beklemeye değecek güzel bir albüm geliyor dedi.

"MİCHAEL JACKSON ŞARKILARI ÜZERİNE KEMENÇE ÇALDIM"

Karadeniz müziğini etnik pop tarzında yaptığını ve bu sayede kemençeyi dünyaya sevdirdiğini anlatan Güloğlu, "Dünyanın her yerinde albümlerimiz sevilerek dinleniyor. Fransa'dan ödül aldık. Küba'dan davet edildik. Müziğin bugünkü nesil ve dünya düşünülerek yapılması lazım. Karadeniz'de kendi otantiğinde güzel eserler yapılıyor. Genel anlamda Karadeniz müziği bugün Türkiye'de en popüler müzik dalı. Pop müzik yaptığımda bile Karadeniz'i ve kemençeyi hep önde tuttum. Michael Jackson şarkıları üzerine çok kemençe çaldım. Onu dinlerdim ve üzerine kemençe koyardım. Bugün Karadeniz müziği çok iyi bir yere geldi. Ünlü eğlence merkezlerinde Karadeniz müzikleri çalınıyor. Güzel yapılan yemek nasıl yeniyorsa, güzel yapılan her eser dinleniyor" ifadelerini kullandı.

Bilgi YarışmasıKıbrıs Barış Harekatı kaç yılında yapılmıştır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.