Davut Güloğlu

Davut Güloğlu

Rize'de doğup büyüyen Davut Güloğlu, 13 yaşında annesini ve 14 yaşında ise babasını kaybetmiştir.11 kardeş olan Davut Güloğlu kalabalık bir ailenin ortanca çocuğu olarak Rize'de eğitimini devam ettirmiştir. Çocukluk dönemini bu kayıplar nedeni ile epey sıkıntılı geçiren şarkıcı daha sonra Rize'den İstanbul'a göç etmiştir. İstanbul'a gelen ve gençlik yıllarında hayatını toptancılık ile kazanan Güloğlu, Arif Sağ'ın kursuna yazılarak müzik hayatına atılmıştır. İlk albümü 'Sarılsamda Olmayi Darılsamda Olmayi' ile müzik sektörüne giriş yapan Güloğlu, Karadeniz bölgesinde kısa sürede adını duyurdu. 2001 yılının Ocak ayında 'Nurcanım' adlı albümü çıkaran Davut Güloğlu, yerel şöhretini ulusal boyutlara çıkarmıştır. Yaklaşık 2 - 2,5 milyona yakın kopya satan bu albüm ile etnik-pop akımını başlatan ilk Türk şarkıcı ünvanını almıştır. 2003 yılının Mayıs ayında 'Katula Katula' adlı albümü çıkaran Davut Güloğlu, ulusal boyutlardaki şöhretini Avrupa'ya taşımıştır. Bu albüm ile kendi albüm satış rekorunu kıran Davut Güloğlu, ülkesinde 'Karadeniz'in Ricky Martini' lakabını almıştır. Özellikle Türklerin yoğun olduğu bölgelerde yabancıların dikkatini çeken Güloğlu, kısa sürede etnik-pop tarzını uluslararası platformda tanıtmıştır. Fransa'da bu albüm ile ödüller alan Güloğlu, dünyaca ünlü haber ajansı AGF(Agence France-Presse) ile özel bir röpörtaj gerçekleştirmiştir. Davut Güloğlu, Nurcanım ve Katula Katula albümü ile 2000li yıllarda ki ekonomik krizin yarattığı toplumsal açıdan kötü boyutlardaki ülke moralini yükselttiği gerekçesi ile o dönemin cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den ödül almıştır. 2004 yılının Ağustos ayında 'Dur Orda Dur' single albümü ile çıkış yapan Güloğlu, kariyerinde ki konumunu sağlamlaştırmıştır. Tam bir yıl sonra yine Ağustos ayında 'Çat Çat' albümünü çıkaran Güloğlu, yabancı ülkelerde ki popülaritesini arttırmıştır. 17 Eylül 2006 tarihinde başlayan 'Sev Kardeşim' adlı dizide Hande Ataizi ile başrolü paylaşan Davut Güloğlu kariyerini oyunculuk alanı ile genişletmiştir. 2007 yılının Mayıs ayında 'Kapak Olsun' albümü ile tekrar gündeme gelen Davut Güloğlu etnik-pop alanında ki ismini ve tahtını korumayı sürdürmüştür. 2009 yılının Temmuz ayında 'Kopalım Bari' albümü ile farklı alanlarda şarkılar yaparak iddiasını ve popülaritesini korumaya devam etmiştir. Davut Güloğlu 24 Ocak 2011 yılında Kanaltürk televizyonunda Ece Erken ile sunuculuğunu paylaştığı 'Hayata Gülerken' programını sabah kuşağında gerçekleştirmiştir. İzlenme oranları yüksek olan ve sevilen bu programdan tam 1 yıl sonra Haziran 2012 yılında 'Seni Seni' albümü ile yaza giriş yapan şarkıcı şarkılarını uzun zaman aradan sonra sevenleri ile buluşturmuştur. Kariyerinde ki en büyük hedefinin Karadeniz ve Türk müziğini dünyaya duyurmak olduğunu dile getirmiştir. Bugün Beylerbeyinde yaşayan Güloğlu müzik kariyerine devam etmektedir.

Davut Güloğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 321 davut güloğlu haberi bulunmuştur.
Tarık Mengüç nereli, kimdir? Şarkıcı Tarık Mengüç'ün hayatı ve şarkıları...
Tarık Mengüç nereli, kimdir? Şarkıcı Tarık Mengüç'ün hayatı ve şarkıları...Şakşuka adlı şarkı ile popüler hale gelen sanatçı Tarık Mengüç, İstanbul'da doğdu. Birçok şarkıcıya ise bestelerini verdi, bir süre de vokallik yaptı. Mengüç, Survivor yarışmasında de yer aldı. Peki, Tarık Mengüç kaç yaşında?
6.12.2021Cadde
"Cimilli İbo" ismiyle tanınan Karadenizli şarkıcı İbrahim Özer, Rize'de son yolculuğuna uğurlandı
"Cimilli İbo" ismiyle tanınan Karadenizli şarkıcı İbrahim Özer, Rize'de son yolculuğuna uğurlandıİstanbul'da, böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 49 yaşında vefat eden Karadenizli şarkıcı İbrahim Özer, Rize'de son yolculuğuna uğurlandı.
17.08.2021Haberler
'Cimilli İbo' ismiyle tanınan İbrahim Özer son yolculuğuna uğurlandı
'Cimilli İbo' ismiyle tanınan İbrahim Özer son yolculuğuna uğurlandıİstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden, ‘Cimilli İbo’ lakabıyla tanınan Karadeniz müziğinin sevilen ismi İbrahim Özer (49), memleketi Rize'deki cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Şarkıcı Davut Güloğlu, "Ailesi, sanatçı dostlarını burada görmek isterdi. Bu vefayı göremediğim için üzüntülüyüm" dedi. Oyuncu Zafer Kalfa da "Benim gözlerim Karadeniz’in diğer değerlerini bu cenazede aradı" açıklamasını yaptı.
18.08.2021Cadde
Son dakika: Ahmet Kural-Sıla Gençoğlu davasında karar!
Son dakika: Ahmet Kural-Sıla Gençoğlu davasında karar!Oyuncu Ahmet Kural’ın şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği iddiasıyla yeniden yapılan yargılamada mahkeme kararını açıkladı. Kural; 'hakaret', 'tehdit' ve 'yaralama' suçlarından 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.
14.07.2021Cadde
Davut Güloğlu'nun Sıla şikayetine ikinci kez takipsizlik!
Davut Güloğlu'nun Sıla şikayetine ikinci kez takipsizlik!Sıla Gençoğlu'nun 15 Temmuz darbe girişimi sonrası düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi için “Böyle bir şovun içerisinde yer almayacağım” demesi üzerine Davut Güloğlu, katıldığı bir televizyon programında şarkıcıya hakaret etmişti.
23.06.2021Cadde
Davut Güloğlu köyünde çay toplayıp, stres atıyor
Davut Güloğlu köyünde çay toplayıp, stres atıyorKaradeniz müziğinin sevilen isimlerinden Davut Güloğlu, günlerini doğup, büyüdüğü Rize'ye bağlı Yeni Güzelköy'de geçiriyor. Pandemi stresinden uzaklaşıp, yeşil doğada yürüyüş yaparak enerji depolayan Güloğlu, bahçede organik ürünler yetiştirip, makasla çay topluyor. Şarkıcı, yeni çalışması için huzur bulduğu köyünde, klip hazırladığını söyledi.
31.05.2021Cadde
Davut Güloğlu, Sıla hakkında suç duyurusunda bulundu
Davut Güloğlu, Sıla hakkında suç duyurusunda bulunduŞarkıcı Davut Güloğlu, avukatı aracılığıyla 2016 yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Mitingi için "Böyle bir şovun içerisinde yer almayacağım" ifadesi kullanan Sıla Gençoğlu hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan suç duyurusunda bulundu. Güloğlu'nun avukatı Fırat Söylemez, "İfade özgürlüğü esastır ancak bu özgürlük de sınırsız değildir. Sıla Gençoğlu aleyhine yaptığımız suç duyurusunun neticesini bekleyeceğiz" dedi.
2.04.2021Cadde
Davut Güloğlu'nun yargılamanın yenilenmesi talebine ret
Davut Güloğlu'nun yargılamanın yenilenmesi talebine retŞarkıcı Sıla Gençoğlu hakkında yaklaşık dört yıl önce Demokrasi ve Şehitler Mitingi için söylediği sözler üzerine küfür ettiği iddiasıyla 'hakaret' suçundan 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırılan Davut Güloğlu'nun, yargılamanın yenilenmesi talebiyle yaptığı başvuru mahkemece reddedildi.
5.03.2021Cadde
Sıla ile Davut Güloğlu arasında sular durulmuyor! Yeniden yargılanmak istiyor
Sıla ile Davut Güloğlu arasında sular durulmuyor! Yeniden yargılanmak istiyorŞarkıcı Sıla, 7 Ağustos 2016'da düzenlenen Yenikapı mitingine katılıp katılmayacağına yönelik bir soruya "Darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum" şeklinde verdiği yanıta ilişkin bir televizyon programında kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü şarkıcı Davut Güloğlu ile mahkemelik olmuştu. Görülen dava sonucunda 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırılan Güloğlu, yargılamanın yenilenmesi talebiyle mahkemeye başvurdu.
4.03.2021Cadde
İbo Show'da bu hafta hangi isimler var? İbo Show'un bu haftaki konukları kimler? (27 Şubat)
İbo Show'da bu hafta hangi isimler var? İbo Show'un bu haftaki konukları kimler? (27 Şubat)9 yıllık aranın ardından yeniden ekranlara dönen İbo Show her hafta birbirinden ünlü isimleri konuk etmeye devam ediyor. Her hafta birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı İbo Show''da bu hafta hangi isimlerin konuk olacağı programın takipçileri tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki bu akşam İbo Show'da hangi isimler yer alıyor? İşte İbo Show'un 27 Şubat konukları...
27.02.2021Cadde
Davut Güloğlu kimdir, kaç yaşında? Davut Güloğlu biyografisi...
Davut Güloğlu kimdir, kaç yaşında? Davut Güloğlu biyografisi...Davut Güloğlu bu akşam ekrana gelecek olan İbo Show'un konukları arasında yer alıyor. Küçük yaşlarda anne ve babasını kaybeden Davut Güloğlu çocukluk yıllarında yaşadığı bu acı kayıpların ardından zor bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Müzik kariyerine Arif Sağ'ın müzik kursuna kaydolarak adım atan sanatçı ilk albümünü 'Sarılsamda Olmayi Darılsamda Olmayi'adlı albümü ile çıkarmıştır. İşte Davut Güloğlu hakkında merak edilenler...
27.02.2021Cadde
Sıla’nın Davut Güloğlu’na açtığı tazminat davasında karar çıktı!
Sıla’nın Davut Güloğlu’na açtığı tazminat davasında karar çıktı!Şarkıcı Sıla Gençoğlu, 7 Ağustos 2016'da düzenlenen Yenikapı mitingine katılıp katılmayacağına yönelik bir soruya "Darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum" şeklinde verdiği yanıta ilişkin bir televizyon programında kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü şarkıcı Davut Güloğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Açılan tazminat davasında karar çıktı.
26.11.2020Cadde
Davut Güloğlu: Sıla bizden özür dilesin
Davut Güloğlu: Sıla bizden özür dilesinÜç yıl önce Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılmayan Sıla, “Darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum” demiş, Davut Güloğlu’nun katıldığı bir programda şarkıcıya yönelik ‘S. olsun gitsin’ ifadesini kullandığı iddia edilmişti.
26.06.2020Cadde
Davut Güloğlu'nun yeniden yargılandığı davada karar verildi
Davut Güloğlu'nun yeniden yargılandığı davada karar verildiŞarkıcı Davut Güloğlu'nun, Hayko Cepkin'e hakaret suçundan aldığı cezayı mahkeme 3 yıl ertelemişti. Güloğlu, 2016 yılında meslektaşı Sıla'ya hakaret edince, mahkeme 8 bin 500 TL adli para cezası vererek ertelenen cezasının bozulmasını istedi. Güloğlu'nun Hayko Cepkin dosyası yeniden açıldı. Mahkeme, Güloğlu'nun ertelenen 3 yıl içinde suç işlemediğini tespit ederek davanın düşmesine karar verdi.
18.09.2019Cadde
"Kemerin ses getirsin" kampanyasına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ünlülerden destek
"Kemerin ses getirsin" kampanyasına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ünlülerden destekİçişleri Bakanlığınca başlatılan "Kemerin Ses Getirsin" kampanyasına destek sürüyor.
11.09.2019Haberler
Davut Güloğlu kimdir?
Davut Güloğlu kimdir?2000'li yıllarda 'Nurcanım' adlı şarkıyla büyük bir çıkış yakalayan Davut Güloğlu kaç yaşındadır? Rize'de doğan Davut Güloğlu ile ilgili merak edilenler ve hayatı...
17.04.2019Gündem
Mahkeme kararını verdi (Sıla-Davut Güloğlu)
Mahkeme kararını verdi (Sıla-Davut Güloğlu)Şarkıcı Sıla Gençoğlu hakkında, 2,5 yıl önce Demokrasi ve Şehitler Mitingi için söylediği sözler üzerine küfrettiği iddiasıyla "Alenen hakaret" suçundan 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırılan Davut Güloğlu'nun istinaf mahkemesine yaptığı itiraz başvurusu reddedildi. Böylece Güloğlu'nun cezası kesinleşmiş oldu.
9.04.2019Cadde
Davut Güloğlu'nun konser trafiği
Davut Güloğlu'nun konser trafiğiYani albümü 'Hayat Devam Ediyor' ile adından söz ettiren Davut Güloğlu, önceki gün İstMarina AVM'de objektiflere yansıdı.
22.11.2018Cadde
Davut Güloğlu yaylada çay topladı
Davut Güloğlu yaylada çay topladıKaradeniz müziğinin sevilen ismi Davut Güloğlu, geçtiğimiz günlerde memleketi Rize’ye gitti.
29.09.2018Cadde
Davut Güloğlu: 30 tane çocuğum olsun istiyorum!
Davut Güloğlu: 30 tane çocuğum olsun istiyorum!Beyaz TV'de yayınlan ''Mertçe Sohbetler'' programının bu haftaki konuğu ünlü şarkıcı Davut Güloğlu oldu.
2.09.2018Cadde
Davut Güloğlu: Ekonomimizin ve vatanımızın her zaman yanındayız
Davut Güloğlu: Ekonomimizin ve vatanımızın her zaman yanındayız'Hayat Devam Ediyor' albümüyle 6 yıl aradan sonra sevenleriyle buluşan şarkıcı Davut Güloğlu, 11 Ağustos Cuma günü memleketi Rize'de yeni albümünün ilk konserini verdi.
25.08.2018Cadde
Davut Güloğlu, Rize'yi salladı
Davut Güloğlu, Rize'yi salladı'Hayat Devam Ediyor' albümüyle sevenlerine 'merhaba' diyen şarkıcı Davut Güloğlu, 4 yıl aradan sonra memleketi Rize'de hemşerileriyle buluştu.
14.08.2018Cadde
Ünlülerden 15 Temmuz çıkarması
Ünlülerden 15 Temmuz çıkarmasıÜnlü isimler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması’nda tek yürek olarak, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları attı
16.07.2018Cadde
Davut Güloğlu'ndan 'Hayat Devam Ediyor'
Davut Güloğlu'ndan 'Hayat Devam Ediyor'Karadeniz’in sevilen isimlerinden Davut Güloğlu, yepyeni bir albümle müzikseverlerle buluşuyor.
10.05.2018Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Davut Güloğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.