Kitap
15.06.2017 - 15:24 | Son Güncelleme: 15.06.2017-15:37

Dilek Türker’in ilk öykü kitabı Avucumda Çimen İzi raflarda

Hep kitap, yeni bir kalemi okurlarla buluşturuyor: Öyküleri çeşitli edebiyat dergilerinde yayımlanan genç yazar Dilek Türker, Avucumda Çimen İzi ile okurlarını bekliyor.

Sitene Ekle
Fotoğrafı ayrıntılı görmek için mouse’u üzerinde gezdirin.

Öyküleri çeşitli edebiyat dergilerinde yayımlanan genç yazar Dilek Türker’in ilk öykü kitabı Avucumda Çimen İzi raflardaki yerini aldı.16 öykünün yer aldığı Avucumda Çimen İzi, hüznün yanı sıra umudun da yeşerdiği hayatlara bir pencere açıyor.

“O gece annem yatırdı beni. Uyumadan önce bir hikâye anlattı. Kuşların göç yolu üzerindeki bir şehirde, insanların gece yarısından şafak vaktine kadar gereksiz tüm ışıkları kapattıklarından bahsetti. Böylece kuşların yollarını şaşırmadığını ve yönlerini yıldızlar yardımıyla bulduğunu söyledi. Sonrasını hatırlamıyordum, uyuyakalmıştım. O gece annemi son görüşümdü.”

Dilek Türker’in öykülerinde bocalayan, düşen, kalktıklarında avuçlarında gördükleri çimen izlerinin karmaşıklığında kaybolan insanlar var. Aniden duran dönme dolap, hafifçe esen rüzgâr, rüzgârı hissetmek için koşan çocuklar, bir daha dönmeyecek kadar uzağa giden göçmen kuşlar… Evler var, evlerin içleri, iyi yürekli hayatlar… 

DİLEK TÜRKER HAKKINDA
1984 yılında Adana’da doğdu. 2005’te Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli edebiyat dergilerinde öyküleri yayımlandı
 


Çanakkale Savaşları’nın sonunu getiren önemli çarpışmalara sahne olan iki koya verilen ad hangisidir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX