Yerel Haber
19 Ekim 2017 - 17:59

Diyarbakır'da Sağlık Turizmi İçin Tanıtım Filmi Çekildi

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır’ın sağlık turizmi potansiyelini artırmak için Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin tanıtım filmi çekildi.

Diyarbakır’da gelişen sağlık sektörü ile birlikte bölge hastanesi konumunda olan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, şehir dışından gelen hastaları bilgilendirmek amaçlı tanıtım filmi çekti.

Filmin yönetmenliğini, ulusal ve uluslararası kısa film ödülleri olan ve ayrıca Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Ar-Ge ve Basın sorumlusu olarak görev yapan Feyzi Baran yaptı.

Ana kampüs ve ek binalarda yaklaşık bir ay süren çekim çalışmalarının ardından tanıtım filmi, sosyal medyada gösterime girdi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Koordinatör Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Muhammet Asena, yaptığı açıklamada, hastanenin şartlarını ve hizmet kalite çıtasını artırma gayreti içinde olduklarını belirtti.

Sadece kentin değil bölgenin hatta Ortadoğu'nun şifa merkezi olmaya aday olduklarını aktaran Asena, şunları kaydetti:

"Sağlık turizmini geliştirme konusundaki çabalarımızın şehrimizin ekonomisine ciddi katkılarının olacağına inanıyoruz. Şehir dışından hastanemize gelen çok sayıda hastamız var. Geçen haftalarda Çorum’dan gelen bir hastamıza böbrek nakli yapmıştık. Özelikle Doğu Anadolu, İç Anadolu ve bulunduğumuz bölgede çok sayıda ağır vakaya hizmet vermekteyiz. Bunun gibi her gün yüzlerce hastamız, hastanelerimize şifa bulmak için geliyor. İstiyoruz ki şehir dışından da artık daha çok hastaya ulaşalım. Bu sağlık hizmeti potansiyelimizle şehrimizin daha fazla kazançlı çıkmasını istiyoruz."

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.