Yerel Haber
13 Haziran 2018 - 16:07

Doğubayazıt'ta Mezarlıklarda Bayram Hazırlığı

AĞRI (AA) - Doğubayazıt ilçesinde mezarlıklarda ramazan bayram öncesi temizlik ve bakım çalışması başlatıldı.

Doğubayazıt Belediyesi Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bayram öncesi mezarlıkları elden geçiyor.

Ramazan Bayramı'nda yakınlarının mezarlarını ziyaret edecek vatandaşlar için başlatılan çalışmalar kapsamında, başta şehir mezarlığı olmak üzere ilçedeki tüm mahalle mezarlıkları belediye ekipleri tarafından temizleniyor.

Son yağışlarla birlikte mezarlıklarda çoğalan otlar ise çim biçme makineleriyle kesilerek belirli bir düzene sokuluyor.

Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan, her bayram ilçedeki mezarlıkların ziyaretçi akınına uğradığını söyledi.

Ramazan Bayramı'nda mezarlık ziyaretlerinin temiz ve düzenli bir ortamda yapılabilmesi için çaba sarf ettiklerini anlatan Akhan, "Geçtiğimiz seneden bu yana devam eden çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarıyla mezarlıklarımız çok şükür Doğubayazıt'a yakışır bir hale döndü. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi de mezarlıklarımızın son kez bakımını yaparak, vatandaşlarımızın ziyaretlerini daha temiz ve düzenli bir ortamda yapmalarını sağlayacağız inşallah." diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.