Van

Yerel Haber
17 Aralık 2017 - 16:07

Dondurucu Soğukta Kanalizasyon Çalışması

IHA

Türkiye’de kışı en soğuk geçtiği ilçelerin başında gelen Van’ın Çaldıran ilçesinde, eksi 30 derecede kanalizasyon çalışması yapıldı.
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ), tüm ilçelerde hizmetlerine olumsuz hava şartlarına rağmen kesintisiz devam ediyor. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için tüm tedbirleri alan VASKİ, su ve kanalizasyon hizmetlerinin eksik olduğu yerlere öncelik tanıyor. Çaldıran ilçesinde yıllardır kanalizasyon hizmeti bekleyen 15 esnafın sorunu giderildi. Beyazıt Mahallesi’nde bulunan 15 esnaf, sorunlarını VASKİ’ye bildirerek yardım istedi. Bunun üzerine hareket geçen ekipler, yaptıkları tespitlerden sonra harekete geçtiler.
VASKİ Çaldıran Şubesi ekipleri, 150 metrelik yeni bir kanalizasyon hattı çekti. Bu çalışmalar sırasında büyük zorluklar yaşayan ekipler, 1 metreden sonra zeminde suların çıkmasıyla ayrıca su tahliyesi yapmak zorunda kaldı. 13 ayrı yüksek gerilim hattına denk gelen yerlerde de ekipler el ile kazı yaparak çalışmalarını tamamladı.
Sorunu giderilen esnaflar, VASKİ’ye bu çalışmasından dolayı teşekkür ettiler.

Etiketler: Van, Van Haberleri
VanYerel Seçim Sonuçları

Van Hava Durumu

0°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.