Ege

08.01.2009 - 01:00 | Son Güncelleme: 08.01.2009-23:15

Dostluğa köprü kurdular

Türk-Yunan dostluğu sanatla pekişti. Ressamlar Hatice Kumbaracı Gürsöz’le Sofia Kalogepoulou, işbirliği yaptı, “Köprüler” ismini verdikleri ortak sergi açtı.

Sitene Ekle
Dostluğa köprü kurdular

İZMİR DHA - M. HAKKI ÖZBAYIR Manisa DHA

 İzmir Resim Heykel Müzesi’ndeki etkinliğe, Vali Cahit Kıraç’ın da aralarında bulunduğu kalabalık davetli topluluğu katıldı. Dostluklarının 15 yıl öncesine dayandığını belirten sanatçılar, “Bu, aslında dostluğa atılan bir köprü. Onun için buradayız” dedi. 15 Ocak’a kadar gezilebilecek.

Yahya Kemal Beyatlı anıldı
Manisa’da Yahya Kemal Beyatlı için gece düzenlendi. Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Klasik Türk Müziği Korosu sahne aldı. Ünlü edebiyatçının, İstanbul’u anlatan şiirlerinden bestelenen eserler seslendirildi. Beyatlı; Münir Nureddin Selçuk, Muzaffer İlkar, Dede Efendi, Lem’i Atlı gibi birbirinden değerli bestekarlara ait şarkılarla anıldı.
CBÜ Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü, konser sonunda ayakta alkışlanan koronun şefi Prof. Dr. Ali Vefa Yücetürk’e teşekkür plaketi verdi.


Etiketler:
Homeros'un M.Ö yazmış olduğu İlyada adlı yapıtında bahsedilen spor hangisidir?
©Copyright 2009 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.