1 milyon dolara dinozor iskeleti

1 milyon dolara dinozor iskeleti

DÜNYANIN ünlü sanatçılarına ait milyonluk eserleri pazarlayan Uluslararası Sotheby Şirketi, ABD'de bir dinazor iskeletini açık arttırmayla satacak.
New York'da düzenlenecek olan açık arttırmada, bazı kemikleri eksik olan Sue isimli, T-Rex cinsi dinazorun, milyon doların (175 milyar TL.) üzerinde alıcı bulması bekleniyor. Toplam 400 civarında kemikden meydana gelen iskeletin, her parçasının özenle paketlenmiş olduğu ve yeni alıcısının parçaları birleştirerek iskelet haline getireceği belirtiliyor.
Açık arttırmadan önce iskeletin belli kısımlarının monte edilerek alıcılara gösterileceği belirtiliyor. Onbeş metre uzunlukdaki iskeletin 65 milyon yıl öncesine ait olduğuna değinen Sotheby şirketi yetkilileri, dinazorların dünya
hazinesi sayıldığını ve antika eşya gibi korunması gerektiğini söylüyorlar. Tyrannosaurus rex cinsi dinazorun, dişi olduğu ve ölmeden önce yaralanmış olduğunun, kemiklerinden belirlendiği ifade ediliyor.


Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber